ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-09-16


Wakacje z Biblioteką w Uściu Solnym

Sprawozdanie z zajęć realizowanych podczas wakacji w Uściu Solnym:


„Wakacje z Biblioteką”


Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Solnym oraz Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych były organizatorami cyklu spotkań podczas wakacji. Uczestnikami zajęć były zwłaszcza dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz wszystkie chętne dzieci i młodzież z naszej miejscowości, które wakacje spędzają w swoich domach i nie mają możliwości wyjazdu. Wspólne zajęcia zaangażowały uczestników spotkań w różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu, nauczyły  pracy w grupie, integrowały podczas wspólnych zabaw i konkursów, co stanowiło istotną funkcję ochrony młodego pokolenia przed alkoholizmem, narkomanią i innymi szkodliwymi używkami często niebezpiecznymi dla społeczeństwa i środowiska.

Pierwszym punktem było zorganizowanie dla dzieci ogniska, podczas którego odbywały się liczne konkursy i zabawy na świeżym powietrzu (skoki w workach, biegi z przeszkodami, skakanie na skakance, gra w piłkę nożną, babingtona, kucany berek…). Wspólnie przy ognisku śpiewaliśmy piosenki, dzieliliśmy się wrażeniami wakacyjnymi, opowiadaliśmy legendy dotyczące historii naszej miejscowości. Każde dziecko otrzymało w nagrodę za opowiedzianą legendę i uczestnictwo z konkursach słodki upominek. Działania te pozwoliły na integrację uczestników, dzieci musiały wykazać się  kreatywnością i pomysłowością.

  

 


Kolejnym spotkaniem była wycieczka plenerowa po naszej okolicy. Na nowo odkryliśmy piękno naszej miejscowości, obejrzeliśmy zabytkowy Kościół, odnowiony rynek, cmentarz z okresu I wojny światowej, podążyliśmy Szlakiem Architektury Drewnianej. Taka forma wycieczki pozwoliła na promowanie historii naszego regionu, kształtowanie wśród dzieci poczucia więzi z najbliższą okolicą.
 


 

Spotkaniem kończącym zajęcia wakacyjne było kółko plastyczne podczas, którego dzieci nauczyły się wyrabiać figurek z masy solnej. Wysłuchały prelekcji na temat przemocy i szkodliwego działania używek. W trakcie spotkania zorganizowany został poczęstunek oraz ogłoszony  konkurs na prace plastyczną pt. „Przemocy i używkom - Mówimy Nie”. Najładniejsze prace zostały nagrodzone. 


 


Głównym celem tak zorganizowanych spotkań było w szczególności:
1. Zorganizowanie wolnego czasu dzieciom podczas wakacji
2. Zapobieganie zachowaniom społecznie nieakceptowanym
3. Rozwijanie zdolności manualnych i umiejętności pracy w grupie
4. Pobudzanie twórczej aktywności wśród dzieci
5. Nauka poprzez zabawę

 Organizator:

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Solnym
Sylwia Gadowska

 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019