ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-02-28


Realizacja projektu, wydanie książki oraz nagranie płyty cd

 

Projekt realizowany został z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 „Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju”  w zakresie działania „małe projekty”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W ramach realizowanego projektu,
przedstawiamy poszczególne etapy działania operacji: "PROMOCJA LOKALNEGO DZEDZICTWA KULTUROWEGO W POSTACI WYDANIA KSIĄŻKI I NAGRANIA UTWORÓW MUZYCZNYCH"

Etap I działania:
Na podstawie materiałów i zdjęć z poprzedniego wydania książki zostanie opracowane na nowo drugie wydanie, które zostanie wzbogacone o nowe unikatowe pieśni i zdjęcia przekazane przez mieszkańców gminy.
Realizatorem projektu jest Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Jego celem jest promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Etap II działania:

Druk książki "Pieśni Ludu Krakowskiego Krakowiacy Wschodni".
Wydanie książki przyczyni się do wzbogacenia zasobów wiedzy na temat folkloru na terenie NGD oraz będzie formą promocji naszego regionu.

Etap III działania:

Kolejnym etapem jest nagranie płyty muzycznej CD "Kapela Pastuszkowe Granie" który wykona utwory. Płyta CD będzie nie tyle promować kapelę co lokalne pieśni i przyśpiewki zgromadzone od starszych mieszkańców gminy. Wydanie płyty CD w nakładzie 500 egzemplarzy.

Etap IV działania:
Uwieńczeniem wydania książki
"Pieśni Ludu Krakowskiego Krakowiacy Wschodni" i płyty CD "Kapela Pastuszkowe Granie",  będzie prezentacja w trakcie organizowanych imprez kulturalnych w naszej gminie oraz gminach sąsiednich, różnego rodzaju spotkaniach i konkursach o charakterze folklorystycznym jakim jest Festiwal Folklorystyczny "Krakowski Wianek". Książka wraz z płytą CD rozprowadzane będą nieodpłatnie.


Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019