ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-07-26


Atelier fotograficzne w Muzeum Dwór w Dołędze

Naszym zamierzeniem było stworzenie imprezy, która przybliży jej uczestnikom postać Jadwigi Wolskiej (ostatniej właścicielki dworu) oraz jej działalności na polu fotografii. Nie wiele osób wie, że Pani Tumidajska oprócz pszczelarstwa pasjonowała się również fotografią. Wykonywała liczne portrety mieszkańców wsi i małżonków przyjeżdżających do dworu po błogosławieństwo. Wszystkie te unikatowe dzieła w niezapomniany sposób obrazowały historie mieszkańców wsi i ich życia. Wspaniałe dzieła zamknięte zostały na kartach książki „ Przesyłam Ci swój Cień” wydanej, w tym roku, przez Fundację Archeologii Fotografii.
 


 


 


 


 


 


 


 


 

Podczas naszego spotkania Pani Karolina Puchata – Rojek opowiedziała uczestnikom spotkania o motywacji przyświecającej stworzeniu tej pozycji oraz konwencjach w fotografii portretowej początków XX wieku. Pani Dorota Lupa (wnuczka pani Tumidajskiej) uświetniła spotkanie wspomnieniami o swojej babci.

Do nazwy eventu odnosi nas druga część spotkania gdzie każdemu z uczestników wykonywane były zdjęcia w taki sposób jak robiła to Pani Tumidajska.


>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<
 

Źródło
/Aleksandra Idler 
kierownik oddziału
Muzeum Dwór w Dołędze
/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019