ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-06-05


WYREMONTOWANA ŚWIETLICA W MIEJSCOWOŚCI POJAWIE

W ostatnim czasie w Pojawiu przeprowadzony został remont Domu Ludowego, w tym świetlicy całorocznej znajdującej się wewnątrz. W ramach prac wymienione zostało pokrycie dachu budynku i sali tańca, stolarka okienna i drzwiowa oraz ocieplenie stropu wraz z wykonaniem nowej elewacji zewnętrznej. Wykonano także termomodernizację obiektu i generalny remont wszystkich pomieszczeń. Poza remontem pomieszczeń świetlicy wiejskiej zakres prac obejmował: remont klatki schodowej, tarasu wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych, remont sali tańca wraz z zapleczem, wykonanie robót elektrycznych i instalacyjnych w budynku, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku domu ludowego.
 


Prace inwestycyjne związane z adaptacją obiektu przeprowadził Urząd Gminy w Szczurowej. Na ten cel pozyskano między innymi dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie: „Odnowa i rozwój wsi” oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Całość wykonanych prac wyceniono na kwotę blisko milion złotych.


 

 


 

Wraz z dniem 1 czerwca 2013 r. ponownie, po zakończonym remoncie została uruchomiona działalność świetlicy wiejskiej w miejscowości Pojawie. Młodzież ma do dyspozycji stół bilardowy, stół do tenisa stołowego, telewizor,  salę treningową wyposażoną w duże lustra oraz znajdującą się obok szatnię. Opiekunem świetlicy jest Maria Cierniak.

 

 

 


ZAPRASZAMY  !

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019