ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-05-29


XXXI Wojewódzki Przegląd "Krakowski Wianek" w Szczurowej - fotoreportaż

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura-Interwencje".




Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie




Organizator:

 

 

 

 

 

XXXI Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka „KRAKOWSKI WIANEK” w Szczurowej.
 



 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

24 maja 2013 r

25 maja 2013 r.

26 maja 2013 r.
cz. I
cz .II
cz. III

 

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej XXXI Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel , Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych  im. J. Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK Szczurowa, 24 – 26 maja 2013 r.

 

Komisja Artystyczna w składzie:
Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA - etnomuzykolog z Krakowa (przewodnicząca)
Wiesława HAZUKA - choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK - muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Aleksander SMAGA - muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
Benedykt KAFEL - etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu


Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 18. zespołów regionalnych w tym: 6. zespołów prezentujących formy autentyczne, 12. zespołów prezentujących formy artystycznie opracowane, 12. dorosłych kapel ludowych 6. solistów-instrumentalistów, 29. grup śpiewaczych oraz 9. śpiewaków ludowych z dziewięciu  powiatów województwa małopolskiego tj.  brzeskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, olkuskiego, tarnowskiego, wadowickiego i wielickiego postanowiła przyznać następujące nagrody  i wyróżnienia:

W KATEGORII:  DOROSŁYCH ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY AUTENTYCZNE
 
NAGRODĘ GŁÓWNĄ KRAKOWSKI WIANEK oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1 500,00 zł otrzymuje:
Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski

dwa równorzędne I MIEJCA  oraz nagrody pieniężne w wysokości po 1 300,00  zł otrzymują:
Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa, gm. Żabno, pow. tarnowski
Zespół Regionalny PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej, gm. Dębno, pow. brzeski
 
dwa równorzędne II MIEJCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 1 100,00 zł otrzymują:
Zespół Regionalny BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich, gm. Radłów, pow. tarnowski
Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski
Dyplom za udział otrzymuje Zespół Regionalny PAWIE PIÓRO ze Szczygłowa, gm. Biskupice,
pow. wielicki
 

W KATEGORII:  DOROSŁYCH ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY ARTYSTYCZNIE OPRACOWANE

 
NAGRODY GŁÓWNEJ KRAKOWSKIEGO WIANKA  nie przyznano
I miejsca nie przyznano.
 
trzy równorzędne II MIEJCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 900,00 zł otrzymują:
Zespół Pieśni i Tańca SUŁKOWIANIE z Sułkowa, gm. Wieliczka, pow. wielicki
Zespół Pieśni i Tańca BORZĘCANIE z Borzęcina, gm. Borzęcin, pow. brzeski
Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa, gm. Wieliczka, pow. wielicki
 
dwa równorzędne III MIEJCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 700,00 zł otrzymują:
Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski
Zespół Pieśni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski
 
WYRÓŻNIENIE  za ogólny wyraz artystyczny i swobodę wykonawczą uczestników otrzymuje:
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW z Andrychowa, gm. Andrychów, pow. wadowicki
Dyplom za udział otrzymuje Zespół Regionalny Koła Regionalnego Tradycja z Trojanowic, gm. Zielonki, pow. krakowski
 

W KATEGORII: MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY ARTYSTYCZNIE OPRACOWANE


NAGRODY GŁÓWNEJ KRAKOWSKIEGO WIANKA  nie przyznano

I MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną w wysokości 800,00 zł otrzymuje:
Zespół Regionalny POJAWIANIE z Pojawia, gm. Szczurowa, pow. brzeski
II MIEJCE oraz nagrodę pieniężną w wysokości 700,00 zł otrzymuje:
Zespół Regionalny SCUROSKO MAGIERECKA ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski
 
III MIEJSCA oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600,00 zł otrzymuje:
Zespół Regionalny MŁODZI JASTRZĘBIANIE z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski
 
WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Zespół Pieśni i Tańca ŁAPANOWIANIE z Łapanowa, gm. Bochnia, pow. bocheński
Zespół Regionalny MIETNIOWIACY z Mietniowa, gm. Wieliczka, pow. brzeski
 

W KATEGORII: KAPELE LUDOWE

I MIEJSCE i nagrodę pieniężną w wysokości 400,00 zł otrzymuje:
Kapela Ludowa Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi, gm. Dębno, pow. brzeski

trzyrównorzędne II MIEJSCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 300,00 zł każda otrzymują:
Kapela Ludowa GWOŹDZIEC z Gwoźdźca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
Kapela Ludowa ŁAPANOWIANIE z Łapanowa, gm. Bochnia, pow. bocheński
Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski
 
trzy równorzędne III MIEJSCA oraz  nagrody pieniężne w wysokości po 200,00 zł   każda otrzymują:
Kapela Ludowa KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ z Brzeska, gm. Brzesko, pow. brzeski      
Kapela Ludowa WOLANIE z Woli Zabierzowskiej, gm. Niepołomice, pow. wielicki            
Kapela Ludowa MŁODZI SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
 
WYRÓŻNIENIA otrzymują:
Kapela Ludowa SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
Kapela Ludowa ZALASOWIOKI z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Kapela Ludowa ZPiT ANDRYCHÓW z Andrychowa, gm. Andrychów, pow. wadowicki

Dyplomy za udział otrzymują:
Kapela Ludowa W KUŹNI U KOWALA z Kowalowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Kapela Ludowa z Gdowa, gm. Gdów, pow. wielicki
 

W KATEGORII: INSTRUMENTALISTÓW    
 

I MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną w wysokości  200,00 zł otrzymuje:
Bogusław WÓJCIK z Porąbki Uszewskiej, gm. Dębno, pow. brzeski
 
dwa równorzędne II MIEJSCA oraz  nagrody pieniężne w wysokości po 150,00 zł każda otrzymują:
Gerard KULA z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski  
Józef ŚWISTAK z Woli Dębińskiej, gm. Dębno, pow. brzeski   

III MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100,00 zł otrzymuje:
Aleksander OSTROWSKI z Zabierzowa Bocheńskiego, gm. Niepołomice, pow. wielicki
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje:
Janusz FUDYMA z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Dyplom za udział otrzymuje Józef GUBERNAT z Klikowej, gm. Tarnów, pow. tarnowski
 

W KATEGORII : GRUPY ŚPIEWACZE  

dwa równorzędne I MIEJSCA oraz  nagrody pieniężne w wysokości po 250,00 zł każda otrzymują:
Męska Grupa Śpiewacza JASTRZĘBIANIE z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski
Męska Grupa Śpiewacza BOLĘCANIE z Bolęcina, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski

cztery równorzędne II MIEJSCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 200,00 zł każda otrzymują:
Męska Grupa Śpiewacza GDOWIANIE z Gdowa, gm. Gdów, pow. wielicki
Kobieca Grupa Śpiewacza BOLĘCANKI z Bolęcina, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski
Kobieca Grupa Śpiewacza SIEMIECHOWIANKI z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
Grupa Śpiewacza KARNIOWIANIE z Karniowic, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski
 
trzy równorzędne III MIEJSCA i nagrody pieniężne w wysokości po 150 zł każda otrzymują:
Grupa Śpiewacza OTFINOWIANKI z Otfinowa, gm. Żabno, pow. tarnowski
Grupa Śpiewacza RUDNIANIE z Rudna, gm. Krzeszowice, pow. krakowski
Męska Grupa Śpiewacza PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski
 
WYRÓŻNIENIA otrzymują:               
Grupa Śpiewacza KOZIEROWIANIE z Kozierowa, gm. Michałowice, pow. krakowski
Kobieca Grupa Śpiewacza ZZA LASU z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Męska Grupa Śpiewacza ZALASOWIANIE z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
Kobieca Grupa Śpiewacza WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic, gm. Wielka Wieś, pow. krakowski
Kobieca Grupa Śpiewacza WOLANKI z Woli Radłowskiej, gm. Radłów, pow. tarnowski
Kobieca Grupa Śpiewacza GRABNIANKI z Grabna, gm. Wojnicz, pow. tarnowski
Kobieca Grupa Śpiewacza LGOCANKI z Lgoty, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski
Kobieca Grupa Śpiewacza KGW w Młoszowej, gm.  Trzebinia, pow. chrzanowski
Męska Grupa Śpiewacza NIEDŹWIEDZOKI z Niedźwiedzy, gm. Dębno, pow. brzeski
Kobieca Grupa Śpiewacza BALINIANKI z Balina, gm. Chrzanów, pow. chrzanowski
Kobieca Grupa Śpiewacza PORĄBCANKI z Porąbki Uszewskiej, gm. Dębno, pow. brzeski
Kobieca Grupa Śpiewacza CHORĄGWIANKI z Chorągwicy, gm. Wieliczka, pow. wielicki
 

W KATEGORII : ŚPIEWAK LUDOWY

dwa równorzędne I MIEJSCA oraz  nagrody pieniężne w wysokości po 150,00 zł każda otrzymują:
Krzysztof RYNDAK z Sieliszowic, gm. Żabno, pow. tarnowski
Zofia ROGALA z Modlniczki (Tomaszowice), gm. Wielka Wieś, pow. krakowski

dwa równorzędne II MIEJSCA oraz nagrody pieniężne w wysokości po 120,00 każda otrzymują:
Lucyna KULIG z Karniowic, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski
Władysław CEBULA z Gdowa, gm. Gdów, pow. wielicki
 
trzy równorzędne III MIEJSCA oraz  nagrody pieniężne w wysokości po 100,00 zł każda otrzymują:
Grzegorz KAPCIA z Bochni, gm. Bochnia, pow. bocheński
Marianna STANEK z Braciejówki, gm. Olkusz, pow. olkuski
Danuta KOZŁOWSKA z Rudna, gm. Krzeszowice, pow. krakowski
 
Do udziału na Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych, Drużbów i Starostów Weselnych „SABAŁOWE BAJANIA”, które odbędą się w dniach 7-11 sierpnia br. w Bukowinie Tatrzańskiej,  Komisja kwalifikuje:

● INSTRUMENTALISTĘ – Bogusława WÓJCIKA z Porąbki Uszewskiej
● Męską Grupę Śpiewaczą POGÓRZANIE z Jastrzębi
● Męską Grupę Śpiewaczą BOLĘCANIE z Bolęcina
● ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH:
     Krzysztofa RYNDAKA z Siedliszowic
     Zofię ROGALĘ z Modlniczki
 
Do udziału na Małopolskie Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2014 r, Komisja kwalifikuje:

● Regionalny Zespół OTFINOWIANIE z Otfinowa
● Regionalny Zespół PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej
 
Nagrody pieniężne zostaną przekazane przez Organizatorów na konta instytucji kultury, które patronują zespołom lub na indywidualne konta kierowników poszczególnych grup uczestniczących w przeglądzie. Wszyscy pozostali uczestnicy niewymienieni w protokole otrzymują pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
 
Komisja podkreśla szczególne znaczenie przeglądu KRAKOWSKI WIANEK dla animacji folkloru regionu Krakowiaków Zachodnich i Wschodnich. Z dużą radością stwierdzamy, że 31.edycja Przeglądu o charakterze konkursowym cieszyła się tak olbrzymim zainteresowaniem wykonawców. Cieszy nie tylko wzrastająca z roku na rok ilość uczestników konkursu, ale przede wszystkim jakość merytoryczna.
 
Komisja serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu: członkom zespołów regionalnych, grup śpiewaczych, kapel ludowych, śpiewakom ludowym i  instrumentalistom, za tak duży wkład pracy włożony w przygotowanie zaprezentowanych programów. Dziękujemy Organizatorom: Małopolskiemu Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, szczególnie Pani Beacie Rompale z Biura Organizacyjnego w Tarnowie jak również pracownikom Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy a konferansjerowi Stanisławowi Gurgulowi za stworzenie sympatycznej atmosfery podczas 3-dniowej imprezy.
 
Podziękowanie kierujemy do Sponsorów: Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Krakowie oraz Grupy EVAN.
 
Fundatorami nagród finansowych są:

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
14 590,00 zł,
Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie 
3 000,00 zł

Fundatorem nagród rzeczowych – statuetek  KRAKOWSKICH WIANKÓW oraz dyplomów jest:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli:
Marek SOWA - Marszałek Województwa Małopolskiego
Andrzej POTĘPA - Starosta Powiatu Brzeskiego
Marian ZALEWSKI - Wójt Gminy Szczurowa
 
Wsparcia finansowego udzielili:
Marszałek Województwa Małopolskiego
Starostwo Powiatu Brzeskiego
Wójt Gminy Szczurowa
 
Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie oraz Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA”.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – KULTURA – INTERWENCJE.
 
Organizatorzy:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej
Urząd Gminy Szczurowa
Na tym protokół zakończono i podpisano.                                                           
 
Podpisy Komisji:
1. Aleksandra SZURMIAK - BOGUCKA
2. Wiesława HAZUKA
3. Jadwiga ADAMCZYK
4.  Benedykt KAFEL
5. Aleksander SMAGA

 

Źródło /Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
– Biuro Organizacyjne w Tarnowie/,
Foto /UG Szczurowa/




<<< wstecz


Wrzesień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019