ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-04-19


Prelekcja pracy służb ratowniczych dla uczniów Szkoły Podstawowej

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w dniach 17.04.2013 r. oraz 19.04.2013 r. Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zorganizowało wykłady dla Uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej dotyczące pracy służb ratowniczych, zachowań w sytuacji zagrożenia pożarowego, oraz udzielania niezbędnej pomocy ofiarom wypadku. Młodsze klasy zapoznały się również z problemem agresji, cyberagresji i rozwiązywania konfliktów.

W trakcie dwóch dni zajęć dzieci z klas IV-VI oraz I-III wysłuchały wygłoszonej przez przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku asp. Daniela Słobodziana prelekcji na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zobaczyły samochody strażackie, sprzęt gaśniczy, a także bojowe umundurowanie członków OSP. W zajęciach praktycznych uczestniczyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce Piotr Mikuś, Krzysztof Nicpoń, Grzegorz Białkowski, Radosław Kłusek, oraz Kamil Babicz, Emanuel Mikuś, Arkadiusz Głusek, Rafał Szlachta. 

Drugi dzień wykładów przeznaczony był dla młodszych Uczniów Szkoły Podstawowej z klas od I do III. Oprócz wykładu oraz ćwiczeń z przedstawicielami Straży Pożarnej piątkowe wykłady rozpoczęły się od projekcji filmów edukacyjnych , których tematem wiodącym było uwrażliwienie dzieci na problem agresji, przemocy w szkole, umiejętnego korzystania z internetu, oraz wyczulenie najmłodszych na zagrożenia płynące z globalnej sieci.

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
foto: Elżbieta Solak
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019