ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-03-11


Spotkanie młodzieży w ramach Giełdy Pomysłów Samodzielnych


Projekt „Wiejskie spotkania z Melpomeną” realizowany w ramach programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności nabiera tempa. W lutym, zgodnie z harmonogramem, odbyło się kolejne spotkanie młodzieży w ramach Giełdy Pomysłów Samodzielnych. Spotkania prowadzone przez opiekuna grupy Panią Teodozję Turaczy  mają na celu zintegrowanie młodzieży, podsumowanie dotychczasowych działań i określenie zadań na przyszły miesiąc.

 Ważnym elementem przygotowania do spektaklu, który planowany jest na miesiąc czerwiec 2013 r., jest rozpoczynający się cykl warsztatów z aktorem Panem Jackiem Wojnickim. Pierwsze zajęcia związane były z historią teatru i  pracą aktora.

 Jacek Wojnicki  – aktor obecnie zatrudniony w Teatrze Nowym w Zabrzu. Miał przyjemność pracować na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatru Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, Teatru Satyry "Maszkaron" w Krakowie a także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W swojej 25 letniej karierze zawodowej zagrał m.in. w  przedstawieniach:. „Skrzypek na dachu”, „Evita”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Zemsta”, „Proces” oraz w wielu sztukach komediowych oraz także spektaklach dla dzieci. Wystąpił  również w serialach  telewizyjnych: „Święta wojna”, a także „Pierwsza miłość”.
Otrzymał Nagrodę Ministra Kultury za tytułową rolę „Wampira” w reżyserii Marcina Sławińskiego na X Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie organizowanym przez Ministra Kultury, przy współudziale Teatru Narodowego w Warszawie oraz Związku Artystów Scen Polskich.

Swój wolny czas bardzo chętnie spędza w  Zaborowie. Tutaj urodził się jego ojciec, który na studia wyprowadził się do Gliwic i tam założył rodzinę. Jacek od dziecka uwielbiał brać udział w zajęciach z baletu, chętnie uczestniczył w akademiach szkolnych i w różnych występach artystycznych.

Postać Pana Jacka Wojnickiego jest niewątpliwie inspiracją i dobrym przykładem dla młodzieży z Zaborowskiego Gimnazjum, jak realizować swoje marzenia i osiągać sukces. To również dowód na to, że można być dumnym ze swoich korzeni i wspierać młodych, przekazując im tajniki trudnej sztuki aktorskiej.


 

Źródło /PG Zaborów/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019