ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-02-14


Dzień Babci i Dziadka w Zaborowie

Jak co roku, od wielu lat w Publicznej Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień ten jest niezwykły zarówno dla dzieci jak i dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dziadkowie, kochają swoje wnuki, wspierają, zawsze są przy nich, znajdą radę na każdy smutek i zmartwienie . To oni bawią się z wnukami, czytają książki, opiekują się, gdy rodzice muszą iść do pracy. To oni przytulają, gdy wnuki wracają z podwórka z potłuczonymi kolanami. Wreszcie to oni potajemnie częstują łakociami i przysmakami, gdy mama mówi: „koniec ze słodyczami", tacy właśnie są dziadkowie!
Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w styczniu, jednak ze względu na ferie zimowe uroczystość odbyła się 7 lutego 2013 r. Dzieci szkolne, dyrekcja i nauczyciele z wielką radością gościli seniorów w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Szczurowa Pan Marian Zalewski.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły p. Mieczysław Chabura. Serdecznie powitał przybyłych gości i złożył gorące życzenia. Następnie wystąpiły dzieci z klas 0 – III, które pod opieką: p. Krystyny Giza, p. Agnieszki Boroń, p. Bogumiły Grocholskiej i p. Beaty Nicpoń przygotowały piękny program artystyczny: przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko” , scenkę pt. „Święto babci i dziadka” oraz wzruszające wiersze i okolicznościowe piosenki. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role, dziękując kochanym babciom i dziadkom za to, że są w ich życiu, że dają im tyle miłości, że zawsze mogą na nich liczyć. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnuków, nie żałując braw. W dowód wdzięczności i podziękowania dzieci wręczyły swoim gościom pierwsze „wiosenne” tulipany.

 

Kolejnym punktem uroczystości był występ zespołów folklorystycznych: „Mali zaborowianie” oraz grupy z Publicznego Gimnazjum w Zaborowie pod kierunkiem p. Michała Pastucha. Mali artyści w pięknych krakowskich strojach przedstawiły ludowe tańce i piosenki z naszego regionu. Starsi uczniowie profesjonalnie odtańczyli polki i krakowiaka. Skoczne, wesołe piosenki i tańce oddające klimat tradycji i folkloru krakowskiej wsi bardzo podobały się publiczności a nagrodą były gromkie brawa. Występy zakończyły się wspólnym tańcem w wykonaniu zaproszonych gości.
 
Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożył także Wójt Gminy Szczurowa.

W przygotowaniu tej pięknej uroczystości pomagali rodzice, którzy przygotowali dla seniorów słodki poczęstunek przy kawie i herbacie i piękne stroje dla małych aktorów oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, a także Biblioteka Publiczna w Zaborowie.


Źródło /PSP Zaborów/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019