ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-10-02


Modelarski Piknik Lotniczy - Strzelce Małe 2012

W dniu 30 września 2012r. w Strzelcach Małych na terenie lądowiska, po raz pierwszy  odbył się Piknik Modelarski. Organizatorzy dla publiczności przygotowali moc atrakcji podzielonych na kilka pakietów. Entuzjaści lotnictwa  mieli sposobność zobaczyć loty paralotni, motolotni, wiatrakowca i awionetek, a także różnego rodzaju modeli latających sterowanych radiem.


   

 

Już od 11 godziny  grupy modelarskie, na lazurowym niebie przeprowadzały pokazowe loty modeli lotniczych. Można było podziwiać modele z napędem spalinowym a także z napędem tunelowym, były także pokazy holowania modeli szybowcowych i samodzielne loty szybowcowe. Przy wspaniałej oprawie słownej prowadzącego Jerzego Mazgaja z tarnowskiego aeroklubu publiczność podziwiała profesjonalne akrobacje modeli sterowanych radiem.  Po tej części imprezy publiczność została zaproszona przed scenę gdzie zaprezentowała się młoda grupa rokowa „TRYTON” ze Szczurowej, a od godz. 17.00 Mirek Jędrowski z zespołem  poprowadził Biesiadę w Swojskim Klimacie. W trakcie trwania imprezy można było podziwiać paralotnie, motolotnie, awionetki oraz unikatowy model wiatrakowca. Odbyły się też  skoki spadochronowe oraz loty balonowe.


 
 


 


 


 


 


 


 

Wczesnym popołudniem na imprezę przybyli motocykliści, którzy zaprezentowali swoje unikatowe maszyny. Podczas trwania pikniku dzieci mogły skorzystać z rozrywek przygotowanych na tę okoliczność przez animatorów grupy FIRE&DRUMS, korzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz  trampoliny, a także ze stoisk cateringowych.
 


 

Dla osób ceniących sobie bardziej statyczne loty odbył się pokaz lotu balonem, przygotowanym przez Mościcki Klub Balonowy. W trakcie imprezy zaprezentowała się też grupa spadochroniarzy z Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” z Krakowa.
 


 


 


 


 


Około godziny 20-tej wystąpiła grupa ogniowa FIRE&DRUMS ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Aktywator” ze Szczurowej, która zaprezentowała taniec z ogniem.  Na zakończenie Pikniku odbył się  pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez firmę KORSARZ.


 


 


 
Organizatorami I Pikniku Modelarskiego było Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Gmina Szczurowa, Stowarzyszenie Lotnicze ze Szczurowa oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Swoją obecnością podczas Pikniku zaszczycili Przewodniczący Rady Gminy w Szczurowej Kazimierz Tyrcha oraz Radni Rady Gminy.

Nieodzowna była pomoc Ochotniczych Straży Pożarnych z Zaborowa i Strzelec Małych.
Szczególne podziękowania ślemy do P. Zbigniewa Dąbrówki – V-ce Prezesa Stowarzyszenia Lotniczego ze Szczurowej, który mocno zaangażował się w organizację imprezy, a także czuwał nad bezpieczeństwem w trakcie trwania pokazów. Dziękujemy także pilotom i motocyklistom za spontaniczne przybycie i uświetnienie pikniku.


>>Zapraszamy do galerii zdjęć<<Źródło
/UG Szczurowa, GCKCziS Szczurowa/
/Pracownia Artystyczna Weronika Turlej/

 

Zapraszamy na wideoreportaż

 

 Lądowisko Strzelce Małe - widok z samolotu


Źródło /Informator Brzeski/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019