ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-07-24


XIII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

Uroczyste obchody 69 rocznicy Zagłady Romów
w czasie II Wojny Światowej

Romowie z kraju i zagranicy wzięli udział w trzynastym Międzynarodowym Taborze Pamięci. To kultywowanie tradycji i uczczenie pamięci o zmarłych.

Uczestnicy Taboru przybyli do Szczurowej, aby uczcić 69 rocznicę mordu dokonanego przez hitlerowców na ich społeczności zamieszkałej wtedy na stałe w Szczurowej.Spotkanie i modlitwa przy zbiorowej mogile Romów.

 

W sobotę, wieczorem w parku w Szczurowej odbył się koncert muzyki cygańskiej w wykonaniu cygańskiej Kapeli Alojza Pompy ze Słowacji.


>> Zapraszamy do galerii  zdjęć ! <<


Przypomnijmy, że Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów upamiętnia niemieckie zbrodnie dokonane na Romach podczas II wojny światowej. Tabor Pamięci przypomina tych, których życie zostało przerwane, ale i przybliża romskie tradycje, wędrowne życie, język i muzykę. Organizatorem uroczystości jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie przy udziale Gminy Szczurowa. Patronat nad obchodami upamiętniającymi Romów objął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela. Tabor poprowadził Adam Bartosz.

 
Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019