ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-06-26


Pierwszy Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W niedzielne popołudnie na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Szczurowej odbyły się rodzinne zawody.
Na drużyny składające się z taty, mamy i dziecka czekały ciekawe formy rywalizacji sportowo-rekreacyjnych. Przez organizatorów (Gminne Centrum Kultury, MKS „Olimpijczyk”) przygotowane zostały konkurencje zarówno sportowe jak i zręcznościowe. Na początek został zorganizowany mecz piłki nożnej pomiędzy tatusiami a synami, który zakończył się wynikiem 7:8.


Po zakończonym meczu na dwunastu najmłodszych zawodników czekały balony białe i czerwone, ufundowane przez Gminne Centrum Kultury.
W kolejnym etapie imprezy odbyły się zawody rodzinne, do których zgłosiło się osiem rodzin. Rywalizowały one w dziewięciu konkurencjach, a były to:
•  Nietypowy bieg w workach na czas, konkurencja polegała na biegu całej drużyny w połączonych ze sobą workach.


Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów - Szczurowa
2. Rodzina P. Walasów - Szczurowa
3. Rodzina P. Antosów - Szczurowa

 
• Przeciąganie liny, ta dyscyplina nie została rozstrzygnięta, po początkowej emocjonującej rywalizacji drużynom zabrakło sił na dokończenie zmagań.

• Strzały do Euro Bramy, tu tatusiowie, dziadkowie lub wujkowie musieli trafić w punktowane okienka. Brama została pokonana tylko przez dwóch zawodników.

Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów - /Szczurowa/
2. Rodzina P. Wojnickich - zawodnik Wojnicki Sławomir - /Szczurowa/

• Żonglerka piłki, dyscyplina przeznaczona dla najmłodszych zawodników,  polegała na jak najdłuższym podbijaniu piłki, a co za tym idzie zwyciężał zawodnik, który potrafił najwięcej razy odbić piłkę.

Wyniki :
1. Rodzina P. Gofronów - /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów - /Szczurowa/
3. zawodnik - Dzień Krzysztof - /Rudy Rysie/

 
• Prowadzenie piłki na czas, także najmłodsi rywalizowali miedzy sobą, a polegało to na tym że należało prowadzić piłkę slalomem pomiędzy kijkami, tu ważny był czas w jakim zawodnik zakończył bieg,


Wyniki :
1. zawodnik - Dzień Krzysztof - /Rudy Rysie/
2.
zawodnik - Wojnicki Miłosz - /Szczurowa/
3. zawodnik - Wojnicki Sławomir - /Szczurowa/

 
• Wyrzut piłki z autu, dyscyplina przeznaczona dla męskiej części drużyny. Przy trzech próbach zawodnik musiał trzymając oburącz piłkę wyrzucić ją zza głowy jak najdalej.

 

Wyniki :
1. P. Golik - /Szczurowa/
2. P. Antos - /Szczurowa/
3. P. Swornowski - /Szczurowa/• Wykop buta na odległość, ta ciekawie wyglądająca dyscyplina przeznaczona była dla kobiet. Każda zawodniczka w trzech próbach wykonywała jak najdalszy wyrzut swoim butem.

Wyniki :
1. P. Miśkowiec - /Szczurowa/
2. P. Gofron - /Szczurowa/
3. P. Walas - /Szczurowa/


• Trafianie piłką po obrotach, tu także o punktacji decydowały kobiety. Konkurencja polegała na jak najkrótszym wykonaniu pięciu obrotów wokół słupka tak aby czołem dotykać wierzchołka słupka a następnie przenieś piłkę do kosza.

Wyniki:
1. Rodzina P. Swornowskich - /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów - /Szczurowa/
3. zawodnik - Dominika Mika - /Szczurowa/


• Rodzinna sztafeta, to konkurencja przeznaczona dla całej drużyny. Mężczyzna miał za zadanie przebiec slalomem z woreczkiem na głowie, a także pokonać przeszkodę trzymając pałeczkę sztafetową, którą przekazywał kobiecie. Do zadań kobiety było przebiegnięcie odcinka sztafety następnie w podskokach na piłce z rogami przekazywała pałeczkę sztafetową dziecku. Najmłodszy uczestnik drużyny musiał pokonać bramkę, przechodząc pod nią a następnie przeodziać szarfę przez siebie, po czym jak najszybciej dobiec do mety.

Wyniki:
1. Rodzina P. Gofronów - /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów - /Szczurowa/
3. Rodzina P. Wojnickich - zawodnik Wojnicki Miłosz - /Szczurowa/


Klasyfikacja generalna
1. Rodzina P. Gofronów - /Szczurowa/
2. Rodzina P. Walasów - /Szczurowa/
3. Rodzina P. MIśkowiec - /Szczurowa/
4. Rodzina P. Antosów - /Szczurowa/
5. Rodzina P. Wojnickich - /Szczurowa/
6. Rodzina P. Swornowskich - /Szczurowa/

Najfajniejsza drużyna:
1. Rodzina P. Swornowskich- /Szczurowa/

Ze względu na niedużą liczbę zgłoszonych drużyn, w poszczególnych konkurencjach (oprócz drużynowych dyscyplin) mogli także uczestniczyć indywidualni zawodnicy.
Zawody w wesołej atmosferze zakończyły się w godzinach wieczornych. Na zakończenie zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani medalami i gadżetami piłkarskimi związanymi z EURO 2012. A także dokonano klasyfikacji generalnej gdzie wszystkie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe puchary. Wybrano też najsympatyczniejszą drużynę w trakcie zawodów. Wręczenia nagród dokonała P. Stanisława Klisiewicz – radna Szczurowej, a także wiceprzewodnicząca rady gminy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festynu rodzinnego za  zaangażowanie podczas zmagań w zawodach, oraz za spontaniczną i wesołą zabawę.
Martwi tylko fakt że z pośród około dziesięciu tysięcy mieszkańców i dwudziestu jeden wsi w festynie uczestniczyła mała ilość osób i tylko osiem drużyn. Mamy nadzieje że w kolejnych edycjach będzie lepiej…

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<


Źródło
/GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019