ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-06-12


Kobieco z tradycją - relacja z imprezy

Różnorodne potrawy z kapusty, wielobarwne regionalne stroje oraz rękodzieło – tak wyglądała niedziela 10 czerwca na placu przy Domu Ludowym w Buczkowie. Druga już impreza organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Buczkowie pod nazwą „Kobieco z tradycją” w formie konkursu kulinarnego realizowana w ramach operacji dofinansowanej ze środków EFRROW rozpoczęła się o godzinie 15.30 prezentacją potraw.  W tym roku na stołach królowała kapusta. Panie działające w kołach gospodyń wiejskich postarały się o niejedną potrawę z udziałem kapusty. Jury w składzie: pan Wacław Majcher kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Bochni, pani Helena Augustyńska – wieloletni pracownik ODR w Bochni, propagatorka agroturystyki i zdrowego stylu życia oraz radny powiatu bocheńskiego, sekretarz gminy Rzezawa pan Aleksander Dziadowiec oceniało potrawy biorąc pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, cechy nawiązujące do tradycji kulinarnej, smakowitość, atrakcyjność, oryginalność receptury a także estetykę. Jury po długich obradach przyznało następujące miejsca:

I miejsce ex aequo Koło Gospodyń wiejskich z Bucza oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki,
II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej,


II miejsce ex aequo Koło Gospodyń Wiejskich Okulic oraz Koło Gospodyń Wiejskich działające przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze.

Koła otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe: za I miejsca – robot kuchenny i czajnik, oraz mikser i czajnik, za II miejsce opiekacz, za III miejsca czajniki.

Gospodynie z Buczkowa w nabytych w ramach realizacji projektu strojach regionalnych częstowały gości przygotowanymi na ten dzień specjałami. Projekt przewidywał również zakup: patelni elektrycznej, 3 dwunastoosobowych serwisów obiadowych oraz namiotu. 

Podczas imprezy na scenie wystąpił kabaret Luzaki, a gościom przygrywał zespół muzyczny Fantazja.

 

więcej na www.rzezawa.pl
Źródło
/Gmina Rzezawa/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019