ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-04-03


Powitanie Bociana w Niedzieliskach


"Bocianie przybyłeś dziś do nas,
Witają cię dzieci i łąka zielona.
Dostojne twe nogi stąpają po trawie
Czarno – białe pióra w słońcu lśnią w trawie".27 marca wspólnie z innymi szkołami z terenu gminy Szczurowa uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach uczestniczyli w radosnym, kolorowym powitaniu wiosny. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Wiosna i bociany w polskich przysłowiach”, a głównym jej celem było kultywowanie tradycji i obrzędów związanych z pierwszym dniem wiosny, rozwijanie talentów muzycznych i artystycznych u dzieci oraz stworzenie atmosfery dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego spaceru w poszukiwaniu bocianów i pierwszych oznak wiosny, po którym kolorowy korowód wszystkich uczestników udał się do Domu Ludowego.

Młodzi aktorzy reprezentujący szkoły z miejscowości – Szczurowa, Uście Solne, Strzelce Wielkie, Zaborów oraz Niedzieliska przedstawiali dowolnie wybrane przysłowie związane z wiosną, bocianami w formie montażu słowno – muzycznego. Każdemu występowi towarzyszyły ciekawe, zabawne teksty, pomysłowe, barwne kostiumy oraz odpowiednio dobrane podkłady muzyczne.
 

W wiosennej imprezie powitania wiosny i jej zwiastunów – bocianów uczestniczyli również zaproszeni goście: pani Jolanta Serwa kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego, Oświaty, Kultury i Sportu wiceprzewodnicząca Rady Gminy – pani Stanisława Klisiewicz, radny ze Strzelec Wielkich pan Jan Złocki oraz dziennikarz tarnowski, ornitolog pan Zygmunt Szych.

Uroczystość przygotowana została przy współpracy naszej szkoły z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Radą Rodziców ze szkoły z Niedzielisk.

Część artystyczną oraz dekorację przygotowali Lidia Kołodziej, Magdalena Świerczek, Anna Wójcik i Michał Winczura.

 


Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019