ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-03-21


Poznajemy nasze małe ojczyzny

Wizyta partnerska delegacji ukraińskiej w Szczurowej.

 

Zgodnie z podpisaną umową pomiędzy Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej a stowarzyszeniem „Nasz Kraj” na Ukrainie do Szczurowej przybyła delegacja miasta partnerskiego Bohorodczany. W ramach współpracy z rejonem Bohorodczany naszą gminę odwiedzili przedstawiciele samorządu (9 radnych powiatowych oraz 1 radny wojewódzki), przedstawiciele oświaty, działacze Ochotniczej Straży „Grom”, przedsiębiorcy i lekarze. Współpraca partnerska Miasta Bohorodczany i Gminy Szczurowa rozpoczęła się w 2007 roku. Obecna wizyta miała charakter szkolenia i omówienia dalszej współpracy, szczególnie na płaszczyźnie oświaty, kultury, sportu i działalności OSP.

Spotkanie w Szczurowej rozpoczęło się od wspólnej prezentacji gminy Szczurowa, w tym inwestycji, ale także projektów związanych z integracją lokalnej społeczności.

Wystąpienie Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy,
obok Starosty Komendant Powiatowy PSP bryg. Dariusz Pęcak


Wyświetlone zostały również prezentacje filmowe.


Wójt przypomniał o powodzi, jaka dwa lata temu nawiedziła gminę Szczurowa, której znaczna część znalazła się pod wodą. I kiedy wydawało się, że odbudowa zniszczeń potrwa latami, dzięki ludziom dobrej woli i pomocy przede wszystkim ministra Jerzego Millera oraz wicemarszałka Romana Ciepieli, duża większość szkód została już usunięta.Osobnym punktem wizyty było zapoznanie się z działalnością OSP na terenie gminy Szczurowa podczas warsztatów w grupach panelowo - dyskusyjnych: samorządowej, oświatowej i strażackiej.


Zwiedzanie Szczurowej rozpoczęło się od wizyty w kościele parafialnym, a następnie delegacja zwiedziła halę sportową, posterunek policji, publiczny ośrodek zdrowia, salę tańca, bibliotekę i zabytkowy dwór.


Wspólnie zasadzono kaliny, jako symbol przyjaźni.

Grupa udała się również do muzeum w Dołędze, a następnie do Zaborowa, gdzie odbyło się spotkanie z miejscowymi społecznikami. W drodze powrotnej uczestnicy oglądnęli nowo wybudowany kompleks sportowy ORLIK oraz nowoczesną, rozbudowaną oczyszczalnię ścieków w Szczurowej.
Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019