ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-02-13


Spotkanie integracyjne w Strzelcach Małych

Całym sercem was kochamy...

Pod takim hasłem 6 lutego 2012 roku odbyło się w Domu Ludowym w Strzelcach Małych spotkanie noworoczno-integracyjne z okazji święta dostojnych seniorów. Zaproszonych gości przywitała Pani kierownik Iwona Czesak zwracając uwagę na ważną rolę dziadków i babć w życiu każdego z nas.

... Na ogół – to właśnie dziadkowie mając dla swoich wnuków więcej czasu i cierpliwości niż rodzice skuteczniej uczą ich tradycyjnej grzeczności, wpajają dobre nawyki, przekazują rodzinne legendy oraz wnoszą radość i spokój; tak upragniony w dzisiejszym zagonionym świecie. Ileż ciepła kryje się w słowach „babunia”, „dziadunio”, którymi zwracamy się do seniorów naszych rodzin. Dzień Babci i Dziadka to szczególna okazja do wyrażania swej wdzięczności i przywiązania. Mamy nadzieję, iż takie święta staną się okazją do zastanowienia i poprawy relacji z tymi, którym już z samej racji wieku i doświadczenia należy się szacunek....

W uroczystości środowiskowej gościł także ksiądz Stanisław Tabiś. Przed zaproszonymi gośćmi zaprezentowali się uczniowie z całej szkoły z klas 0-III oraz uczennice z klasy V(Paulina Maj, Kasia Rzepka, Kasia Czaja i Wioleta Oleksy). O trafny repertuar, wysoki poziom artystyczny oraz dekorację zadbali nauczyciele naszej szkoły, którzy podjęli trud przygotowania imprezy środowiskowej – Iwona Czesak, Stanisława Bernady i Janina Strózik.

Na uwagę zasługuje pomoc rodziców, którzy aktywnie włączyli się do prac - pomogli w wykonaniu strojów, rekwizytów i poczęstunku.

Program artystyczny rozpoczęto inscenizacją słynnej bajki „Czerwony Kapturek” wzbogaconą podkładem muzycznym.
Dzieci pięknie prezentowały się w strojach przygotowanych przez rodziców.

Aktorzy stosunkowo szybko uczyli się swoich ról, teksty wypowiadali głosem dostosowanym do swoich postaci i sytuacji z taką siła, że wywoływali tym zachwyt publiczności. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym poprzez recytowane wiersze, piosenki wyrażali swoją wdzięczność za trud, poświęcenie i pomoc w wychowaniu. Skoczne rytmy piosenek, umiejętności taneczne uczniów z klas II-III i krótkie humorystyczne scenki trafiały w serca widzów.

Duże uznanie wzbudziło wśród publiczności naturalność małych aktorów. Rodzice, babcie, dziadkowie z dumą podziwiali swoje pociechy.

Następnie odśpiewano 100 lat i wręczono upominki. Babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni, w niejednym oku pojawiła się łza radości. Uścisków i całusów było moc. Wnuczkowie również zostali obdarowani najczęściej pysznymi słodyczami.

Program artystyczny urozmaicił skecz o babci w wykonaniu klasy V połączony ze śpiewem piosenek ludowych. Uczennice przebrane za babcię, dziennikarkę, wnuczkę i wnuczka rozśmieszały widownię zabawnymi tekstami.

Na zakończenie swoim wdziękiem i świetnie dobranymi strojami oczarowała wszystkich grupa dzieci z klas 0-I , która zakończyła specjalnie dla babć i dziadków taniec „Kaczuszki”, otrzymując zasłużone brawa.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:
Urząd Gminy Szczurowa, Gminny Ośrodek Sportu i Czytelnictwa, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Filialnej w Strzelcach Małych.

W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przy kawie, herbacie i pysznych ciastach  oraz ciepłym bigosie goście wspominali dawne czasy.

Kolejnym punktem programu były zabawy z dziećmi przy muzyce oraz tańce przy melodiach walczyków i poleczek. Chętni dziadkowie i babcie brali udział w zabawach tanecznych. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Były to chwile wzruszeń, które pozostaną w sercach dziadków jak i wnuków.

 

 

Źródło /UG Szczurowa/
 
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019