ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2012-02-02


Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Szczurowej

"Jaki dzisiaj dzień wesoły, najprawdziwsze święto.
Widzę babcię tak szczęśliwą, pięknie uśmiechniętą.
Dziadek taki elegancki pięknie ogolony,
to dla babci – mojej babci, czyli swojej żony".

W dniu 26 stycznia 2012 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie i oczywiście prezentowali się znakomicie, równie dobrze jak nasze poprzebierane przedszkolaki.

Przygotowania rozpoczęliśmy odpowiednio wcześnie. Dzieci gorliwie pomagały w przygotowaniu upominków, malowały  portrety, a przede wszystkim uczyły się pilnie wierszy, piosenek i tańców. Wszystko po to, aby wyrazić dziadkom i babciom wdzięczność za ich dobroć, za to że służą nam swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Dziadkowie pękali z dumy podziwiając swoje pociechy, a babciom w oczach kręciły się łzy wzruszenia.

Jako pierwsza wystąpiła grupa młodsza, maluchy zaprezentowały inscenizację pt. „Jak karnawał to karnawałl”. Dzieci miały piękne stroje przygotowane przez rodziców. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły poleczkę. Krasnale kręciły piruety tak zawzięcie, aż wylądowały na podłodze - śmiechu  i braw nie było końca.

Następnie swój program artystyczny zaprezentowała grupa starsza. Inscenizacja nosiła tytuł „W krainie zimowej bajki”. Również stroje starszaków zasługiwały na uwagę, gdyż były przepiękne. Przedszkolaki odegrały scenkę znakomicie, bez tremy i bez zająknięcia. Być może są między nami przyszli aktorzy.

Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia, wręczając  swoim gościom upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Na zakończenie odbył się bal karnawałowy dla dzieci, lecz nikt nie zapomniał o babciach i dziadkach oni też mieli okazję potańczyć z wnuczętami.


Wszyscy bawili się świetnie, a radosne miny gości oraz dzieci upewniły nas o potrzebie takich świąt.

Dziękujemy miłym gościom za przybycie.

 

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019