ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-12-27


Wigilia dla osób samotnych z gminy Szczurowa

Każdego roku przed Bożym Narodzeniem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej organizuje „Wigilię dla Osób Samotnych”. Tegoroczna uroczystość wigilijna zorganizowana po raz 26-ty odbyła się 23 grudnia br. o godz. 11.30 w sali tańca przy Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło ponad 100 osób. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez Proboszcza Parafii Szczurowa ks. Wiesława Majkę. W koncelebrze uczestniczył Kanonik ks. Stanisław Ryczek, rezydent z Woli Przemykowskiej. Każdy mógł wcześniej skorzystać ze spowiedzi św.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy Wigilii złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Było nie tylko radośnie, ale i wzruszająco. Nie zabrakło życzeń i wspólnego kolędowania.

Życzenia do wszystkich zebranych skierował ks. Proboszcz, Wójt Gminy, Przewodniczący RG oraz pani Maria Tarlaga, miejscowa poetka, która recytowała swoje świąteczne wiersze.
 

Na stół wigilijny podane zostały tradycyjne wigilijne potrawy: barszcz, uszka z grzybami, ryba, pierogi, ciasto, kompot z suszonych owoców. Uczestnicy otrzymali świąteczne upominki. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości, pracownicy socjalni doręczyli paczki.

Osobom zaproszonym dojazd zapewnili strażacy.

W przygotowaniu uroczystości pomogła Grupa Młodzieży Wolontariatu, udzielając pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Obsługę techniczną, nagłośnienie, dekorację zapewnili pracownicy Gminnego Centrum Kultury.

 

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019