ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-11-10


11 listopada - międzypokoleniowe spotkanie z historią

Uroczystości związane z 93 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozpoczęło międzypokoleniowe spotkanie przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

W uroczystości wzięła udział także Orkiestra Dęta ze Szczurowej, która pod batutą Władysława Chłopeckiego zaprezentowała kilka utworów m.in. „Warszawiankę” i „Rotę”. Swą grą uświetnili także mszę świętą odprawioną w intencji ofiar powstań i wojen, w której uczestniczyli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Radni Gminy Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną.

Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Powrót do historii przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na długo zapadnie w pamięci uczestnikom święta.

 

Źródło /tekst: GCKCziS, fot. UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019