ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-07-27


Z muzyką, tańcami i nutą sentymentu - Tabor w Szczurowej

Przez kolejne dni Taboru Pamięci oddali hołd zmarłym w miejscach ich spoczynku. Zatrzymali się przy mogile pomordowanych Romów w Żabnie, Szczurowej, Bielczy i w Borzęcinie, gdzie uroczyście odsłonięto Pomnik Pamięci o Zagładzie Romów w lesie Borzęckim. Został on zaprojektowany przez romską artystkę – Małgorzatę Mirgę – Tas.   www.borzecin.pl/index.php

 

Wieczorem w parku w Szczurowej odbył się koncert muzyki cygańskiej w wykonaniu kapeli rumuńskiej Romano Vidźi (‘Romska Dusza’) oraz spektakl Romano Jiło (‘Romskie serce’) w wykonaniu Catherine Andrault z Francji. Romowie powrócili do swoich domów w niedzielę (24 lipca).

 

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów upamiętnia niemieckie zbrodnie dokonane na Romach podczas II wojny światowej. Tabor Pamięci przypomina tych, których życie zostało przerwane, ale i przybliża romskie tradycje, wędrowne życie, język i muzykę. Organizatorem uroczystości jest Muzeum Okręgowe oraz Centrum Kultury Romów w Tarnowie. Patronat nad obchodami upamiętniającymi Romów objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik.


Fotoreportaż

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019