ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-06-15


Ponad 75 kolarzy wystartowało w Wyścigu Kolarskim

Ogólnopolski Wyścig Kolarski
„O Nadwiślańską Wstęgę”
Szczurowa 12.06. 2011


 

Organizatorzy zadbali aby uczestnicy wyścigu mogli się wykazać nie tylko szybkością ale również wytrzymałością, krążąc po trzykroć w pętlach, które wiodły przez Szczurową, Rząchową, Górkę, Kwików, Zaborów. Łącznie podczas wyścigu kolarze przemierzyli ponad 50 kilometrów.


Organizatoremi wyścigu było Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej i Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.Cenoma”, patronat objął Małopolski Związek Kolarski w Krakowie oraz Komisja Masters PZKOL.

 

Prawo startu w wyścigu mieli zawodnicy posiadający aktualną licencję MASTERS na 2011 rok, a także amatorzy którzy sklasyfikowani zostali w osobnej kategorii. Wyścig rowerowy został przeprowadzony w kat. M20, M30, M40, M50, M60, M70 a także K30 (open) i w kat. Amatorów zgodnie z przepisami MZKOL, a zawodników obowiązywały przepisy ruchu drogowego. W wyścigu udział wzięli zawodnicy z woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
 

> WYNIKI II OGÓLNOOLSKIEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO - SZCZUROWA 2011 <
(plik do pobrania)

 

Dla publiczności został także zorganizowany pokaz akrobacji rowerowych grupy Res-Trial z Rzeszowa. Wskoki, zeskoki oraz przeskoki na wysokościach były bardzo widowiskowe, publiczność oklaskiwała każdą z akrobacji wykonywaną z dużą precyzją przez członków grupy. Po pokazie trwającym ponad 30 min. nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i statuetek w każdej z kategorii
 

Organizatorzy poprzez tego typu imprezy chcą nie tylko promować turystycznie gminę, ale przede wszystkim stawiają sobie za cel popularyzację kolarstwa na terenie gminy Szczurowa.

 

> Zapraszamy do galeri zdjęć ! <

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019