ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-03-31


W podziękowaniu Ludziom Wielkiego Serca

25 marca 2011 roku do Szczurowej przybyło ponad 300 Ludzi Wielkiego Serca, którzy w czasie ubiegłorocznej powodzi wsparli kilkuset najbardziej poszkodowanych powodzian, ale również przyczynili się do odbudowy zniszczonej infrastruktury w gminie.

W gronie tym znaleźli się wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele organizacji społecznych, Caritasów, instytucji i zakładów pracy z całej Polski oraz szczególnie zaangażowani w czasie powodzi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik i były Wicewojewoda a obecny Wicemarszałek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.
 

 

W spotkaniu uczestniczył również przybyły do Szczurowej wraz z Wojewodą Dyrektor Gabinetu Wojewody Regionu Uppsala ze Szwecji – Peter Huotila.

Szczególnie miłym akcentem były gorące słowa podziękowania skierowane dla wszystkich darczyńców przez przedstawicieli zalanych dwukrotnie w maju i czerwcu powodzian.

Zebrani, w specjalnie przygotowanej scenerii, wysłuchali okolicznościowych wierszy przygotowanych przez miejscowych poetów, oglądnęli film z powodzi, uczestniczyli w programie artystycznym zaprezentowanym przez działające na terenie gminy: kapelę „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej,  orkiestrę Szkółki Muzykowania Ludowego oraz zespół folklorystyczny „Scurosko Magierecka”, prowadzone przez Państwa Witalinę i Michała Pastuch.


Więcej zdjęć !


Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019