ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-03-18


Koncert poetycko-muzyczny w Szczurowej

Koncert poetycko-muzyczny był poświęcony promocji twórczości obu tych gości.
W luźnej rozmowie pomiędzy dwoma dobrymi przyjaciółmi, rozgrywała się opowieść o wrażeniach jakie napotykali obaj twórcy podczas podróży po wielu kontynentach. Przy magicznej grze świateł i efektownej oprawie muzycznej występ artystów trwał ponad dwie godziny.


 

Poeta Józef Baran zaprezentował kilka fragmentów swojej książki pt. „Podróże z tej i nie z tej ziemi”, a także przytoczył wiele swych liryków łączących wrażenia z poznawania świata i nostalgii związanej z miejscem urodzenia.
 

Aktor Andrzej Słabiak zaprezentował poezję śpiewaną, promującą swoją płytę „Chodźmy w tango” - kompozycje krakowskiego kompozytora Andrzeja Zaryckiego do słów polskich klasyków: Mickiewicza, Leśmiana, Witkacego, Baczyńskiego i współczesnych krakowskich poetów: Ewy Lipskiej, Józefa Barana, Elżbiety Kuryło oraz samego wykonawcy.
 

Organizatorami spotkania było Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu, Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, Sołtys wsi Szczurowa, Koło Gospodyń w Szczurowej.
 

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Szczurowa P. Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy P. Kazimierz Tyrcha, Radna Szczurowej, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty P. Stanisława Klisiewicz, Radny i Sołtys Szczurowej P. Stanisław Wądołowski, Radny Powiatu Brzeskiego, Członek Zarządu Powiatu P. Marek Antosz, Kierownik Referatu Organizacyjno-Prwanego P. Jolanta Serwa,
 


Józef Baran - poeta, publicysta i eseista. Związany miejscem urodzenia z Borzęcinem (od 1947 roku), miejscem zamieszkania z Krakowem (od 1980 roku). Autor ponad 30 książek poetyckich i eseistycznych wydanych w kraju i za granicą. Ostentacyjnie podkreśla niezależność od współczesnych mód, prądów i układów. Laureat nagrody Fundacji Kościelskich w Genewie (w 1980 r.) i wyróżnienia Pen West w Los Angeles (w 2001 r. ). Czytał swoje wiersze w ostatnim dziesięcioleciu m.in. na Kongresie Poetów Świata w Sydney, na podobnym w Nowym Jorku w ONZ czy na festiwalu literackim w Passo Fundo w Brazylii.
 


Andrzej Słabiak - absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (w 1981 roku). Grał w teatrach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta. Występował na festiwalach teatralnych w Bordeaux, Kolonii, Norymberdze, Quebecu oraz koncertował dla publiczności polonijnej w Toronto, Detroit i Chicago. Znany z teatru PR, TV i filmu. Dwukrotny Laureat Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Do największych swych osiągnięć zalicza rolę Javerta w musicalu "Les Miserables" oraz okrzyk Piotra Skrzyneckiego po występie w Piwnicy pod Baranami: "...talent, talent...nauczył się śpiewać..!!!.
Lucjan Kydryński tak pisał o Andrzeju Słabiaku : "Jako Javert wokalnie i aktorsko śmiało mógłby znaleźć się w obsadzie Les Miserables na każdej scenie świata” (Teatr, nr 10.1989).
 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019