ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2011-02-07


Święto w Publicznym Gimnazjum w Zaborowie

Dzień 27 stycznia 2011 roku na zawsze pozostanie w sercach społeczności Publicznego Gimnazjum w Zaborowie. Od tego bowiem dnia Nasze Gimnazjum nosi imię syna zaborowskiej ziemi - Jędrzeja Cierniaka.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Parafialnym. Następnie uczniowie, rodzice,  nauczyciele i zaproszeni goście udali się na główny ceremoniał do budynku szkoły. Dyrektor Gimnazjum Joanna Ozorka-Krawczyk powitała zebranych i zgodnie z ceremoniałem przejęła sztandar od Rady Rodziców.

Po złożeniu ślubowania przez przedstawicieli społeczności szkolnej głos zabrali zaproszeni goście, m.in. Zofia Cierniakówna, córka Jędrzeja Cierniaka.
 

Następnie uczniowie zaprezentowali film-wspomnienie mieszkańców Zaborowa o Naszym Patronie. Kolejnym punktem uroczystości był występ młodzieży, prezentujący życie i dorobek Krzesnego.


Dopełnieniem ważnych wydarzeń tego dnia było odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie imienia Publicznemu Gimnazjum w Zaborowie.


Źródło
/tekst: mgr Urszula Stańczyk, zdj. UG Szczurowa/
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019