ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-12-27


WIGILIA W GMINIE SZCZUROWA

Zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym.


WIGILIA W GMINIE SZCZUROWA

Jest już dobrą tradycją w gminie Szczurowa, że przed Bożym Narodzeniem Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje „Wigilię dla Osób Samotnych”. Tegoroczna uroczystość wigilijna zorganizowana po raz 25-ty odbyła się 23 grudnia br. o godz. 11.30 w sali Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło 80 osób. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się Mszą Św. odprawioną przez Księdza Proboszcza Wiesława Majkę z Parafii Szczurowa. W koncelebrze udział wziął Ksiądz Kanonik Stanisław Ryczek, rezydent z Woli Przemykowskiej. Można było wcześniej skorzystać ze spowiedzi św.
 

Po Mszy Św. Wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Było jak zawsze – radośnie i wzruszająco. Życzenia do wszystkich zebranych skierował ks. Proboszcz, Wójt Gminy i Przewodniczący RG oraz Pani Maria Tarlaga, która recytowała swoje wiersze świąteczne.

Wszyscy wspólnie zaśpiewali staropolskie kolędy. Na stół wigilijny podane zostały tradycyjne wigilijne potrawy: zupa grzybowa, ryba, pierogi, ciasto, kompot z suszonych owoców. Uczestnicy otrzymali upominki. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości, pracownicy socjalni doręczyli paczki. Osobom zaproszonym dojazd zapewnili strażacy.


W uroczystości udział brała Grupa Młodzieży Wolontariatu udzielając pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Obsługę techniczną, nagłośnienie, dekorację zapewnili pracownicy GCK.


Zapraszamy do galerii !

 

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019