ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-11-15


11 listopada - Święto Niepodległości

Międzypokoleniowe spotkanie z historią


Uroczyste obchody Święta Niepodległości obchodzone w Szczurowej 10 listopada rozpoczęto Apelem Poległych i złożeniem przez reprezentacje instytucji i zakładów z terenu Szczurowej wiązanek na placu przed pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej.

Uczestnicy uroczystości, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa i Przewodniczący Rady Gminy, Sołtys Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza miejscowej parafii w intencji ofiar powstań i wojen.

Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w odnowionej sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Były przemówienia, wspomnienia i powrót do historii.Akademię okolicznościową przygotowała młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej.


Święto Niepodległości uczciła także 11 listopada Orkiestra Dęta w Szczurowej
pod batutą jej kapelmistrza Pana Władysława Chłopeckiego.


Źródło
/UG Szczurowa
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019