ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-09-24


Teatr "W Przestrzeni" gościł w Wadowicach i Nowym Sączu

Kolejna odsłona widowiska „Sierpień 1980 – sierpień 2010” w wykonaniu teatru ”W Przestrzeni” działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej odbyła się w Wadowicach (11 września) i Nowym Sączu (18 września)


11 wrzesień - Wadowice

18 wrzesień - Nowy Sącz

Późna pora występu (20.00) przyczyniła się do maksymalnego wykorzystania efektów świetlnych i dźwiękowych.  

Spektakl przedstawia historię 7 osób, które poddawane są represjom aparatu państwa: MO, SB, ZOMO i zmuszane są do uległości.
Każda z osób opowiada swoją historię prześladowania i niezłomności. Każda z nich ma inny status społeczny, i tak występuje: nauczycielka, dwoje studentów, hutnik, stoczniowiec, kierowca, bard (śpiewak-poeta).

Bohaterowie w pojedynkę nie mogą nic zrobić, są nieskuteczni. Ale z chwilą zjednoczenia się i założenia związków zawodowych mogą odnosić coraz to większe sukcesy. Finałem spektaklu jest fragment kazania Jana Pawła II i całkowity upadek komunizmu dający początek przemianom w Europie.

Widowisko realizowane jest z Zarządem Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność w Krakowie, Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, Centrum Kultury w Szczurowej, Miastem Krakowem pod patronatem TVP 3 Kraków oraz z Urzędami  Miast Nowy Sącz, Wadowice, Tarnów.

Serdeczne podziękowania dla ekipy aktorów, opiekunów i twórców scenografii , a także pracowników Centrum Kultury i Urzędu Gminy w Szczurowej, bez których nie można byłoby zrealizować widowiska.

Kolejny pokaz i zarazem ostatni w ramach projektu odbędzie się  8 października - w piątkowy wieczór o godz. 20.00 na Rynku w Tarnowie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019