ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-08-17


Lviv – Kraków Marathon 2010 OPEN

W niedzielę, 15 sierpnia przez centrum Szczurowej  przejechało kilkudziesięciu uczestników rowerowego maratonu Lwów – Kraków.


Lviv – Kraków
Marathon 2010 OPEN

 

W niedzielę, 15 sierpnia przez centrum Szczurowej  przejechało kilkudziesięciu uczestników rowerowego maratonu Lwów – Kraków. Do Szczurowej kolarze dojechali po godz. 15. Peleton kolarski na terenie naszej gminy przejeżdżał przez miejscowości Rylowa, Szczurowa (lotna premia - koło kościoła), Rząchowa, Górka - most na rzece Wisła...

 


 

 

HISTORIA MARATONU KOLARSKIEGO
Nawiązując do dawnych wyścigów-rajdów rowerowych – pierwszy przejazd na trasie Lwów – Kraków odbył się w roku 1894. Biuro Organizacji Imprez BOKOREX – Kraków wystąpiło z projektem wznowienia tej tradycji poprzez organizację otwartego przejazdu rowerowego, zwanego Lviv – Kraków Marathon OPEN.

Do II wojny światowej wyścigi na tak długiej trasie były regularnie rozgrywane, a biorący w nich udział zawodnicy walczyli między sobą o zwycięstwo, zmagając się jednocześnie z trudnymi warunkami sprzętowymi i drogowymi Obecnie przejechanie dystansu pomiędzy Lwowem a Krakowem zajmie zawodnikom około 9 - 10 godzin – będzie to więc trudny maraton kolarski. Tego rodzaju próby cieszą się dużą popularnością zarówno u zawodników, pragnących sprawdzić swoje możliwości jak i wśród sympatyków kolarstwa, podziwiających wolę i ducha walki zawodników.

Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom dnia 30 sierpnia 2008 r. (sobota) na trasie Lwów-Kraków o długości 325 km została zorganizowana I edycja wznowienia po 114 latach rajdu rowerowego pod nazwą Lviv-Kraków Marathon’08 OPEN.
Wydarzenie to spełnia również ważną historycznie rolę integracyjną pomiędzy Lwowem i Krakowem, oraz Polską i Ukrainą, a „wyścigowe” przekraczanie granicy, jak to ma miejsce w Unii, jest symbolem zbliżenia obu krajów. Uważamy że impreza ta, organizowana corocznie, będzie stanowić realny przykład zachodzących zmian i na stałe wejdzie do kalendarza obustronnych kontaktów.


Zapraszamy do galerii zdjęć !Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019