ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-06-22


Projekt ekologiczny "Młodzi i odpowiedzialni"

Uczymy się rozmawiać i działać na rzecz środowiska.


Projekt ekologiczny „Młodzi i odpowiedzialni
- uczymy się rozmawiać i działać na rzecz środowiska”


Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest  ochrona naturalnego środowiska. Człowiek, żyjący początkowo w symbiozie z przyrodą, wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać. Podstawą kontr-działania jest wychowanie ogółu społeczeństwa, jego edukacja ekologiczna, zaczynając od najmłodszej generacji.

Grupą docelową projektu jest młodzież wśród której można dostrzec postawy mobilizujące do działania ale też takie, które dają do myślenia, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii uświadamiania społeczeństwa, co do konieczności ochrony środowiska naturalnego.
 

W ramach realizacji Projektu „Młodzi i Odpowiedzialni - uczymy się rozmawiać i działać na rzecz ochrony środowiska” uczniowie klasy 2 Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Szczurowej pod kierunkiem mgr Urszuli Stec objęci zostali takimi działaniami jak: Ekologiczne Debaty Oksfordzkie poprzedzone warsztatami z zakresu debatowania w stylu oxfordzkim, działaniami w obrębie Lokalnego Klubu Ekologa oraz Konferencją pod hasłem: „Rozmawiamy o nas i środowisku”. Konferencja miała miejsce 11 czerwca 2010 w Sali Tańca w Szczurowej i była uwieńczeniem wszystkich wcześniej podjętych działań.

W czasie spotkania oprócz spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska nie zabrakło też dobrej zabawy. Całość uświetnił swoim występem zespół folklorystyczny „Pojawianie”. Dochód ze spotkania został przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół w Szczurowej, którzy ucierpieli w wyniku powodzi.
Duże podziękowania należą się również Gminnemu Centrum Kultury na czele z mgr Grzegorzem Zarychem za współpracę i okazaną pomoc.Źródło
/Zespół Szkół w Szczurowej/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019