ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-05-12


20-lecie Samorządu Gminy Szczurowa

20 lat minęło ...


20-lecie
Samorządu Gminy Szczurowa

Uroczystości gminne rozpoczęły się w niedzielę, 9 maja mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym w Szczurowej o godzinie 9.00.


Po mszy uczestnicy obchodów spotkali się w miejscowej hali sportowej. Zaproszonych gości powitał prowadzący Marek Antosz, po czym został odegrany hymn państwowy, a następnie minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć poległych samorządowców z Gminy Szczurowa i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.


 
Podczas przemówienia Wójt Gminy Marian Zalewski powitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się między innymi posłowie Michał Wojtkiewicz, Edward Czesak, Jan Musiał, Józef Rojek, wicemarszałek Roman Ciepiela i przewodniczący sejmiku Andrzej Sztorc, kpt. jednostki wojskowej Bogdan Siwiec, starosta brzeski Ryszard Ożóg i przewodniczący rady powiatu Sławomir Pater, wójtowie gmin sąsiednich, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, zastępca komendanta Policji Marek Put i kierownik komisariatu w Szczurowej Ryszard Kosieniak, przedstawiciel Polonii Amerykańskiej Stanisław Walczak, dyrektor banku Jan Czesak, przedstawiciele mediów, radni gminy wszystkich kadencji, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, członkowie społecznych komitetów, dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy z terenu gminy i kierownicy zakładów pracy, wykonawcy inwestycji oraz emerytowani i obecni pracownicy urzędu.


 
 
Przed publicznością wystąpiła orkiestra Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie” prowadzona przez Witalinę i Michała Pastuchów.
 

Był też debiutancki występ młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego Absolwentów „Scurowska Magierecka” i kapeli. Członkowie zespołu to młodzież ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych lub studiująca oraz pracująca. Jednak łączy ich wszystkich miłość do rodzimego folkloru, wspólnego muzykowania, jak również przyjaźń sięgająca czasów szkolnych. Absolwenci wykonali Wściekłą Polkę, Hop-walca, Jadownickę i Krakowiaka.
 


Wystąpiła również kapela reprezentacyjna „Pastuszkowe Granie”, która ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w kraju i za granicą.
 

Wszystkich młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Historię wsi polskiej i kształtowanie się samorządu przedstawił w swoim wykładzie dr Jan Hebda, historyk i wykładowca Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
 

Tradycyjne zabawy i tańce regionalne, będące częścią tradycji rodziców i dziadków zaprezentowały w programie „U stryka Józka” dzieci z Zespołu Strzelicani ze Strzelec Wielkich, ubrane nie w stroje ludowe, a w charakterystyczne ubrania: sukienki Jadwiśki, lniane portki i koszule.

Wójt Marian Zalewski w swoim przemówieniu zaprezentował najważniejsze dokonania w ciągu dwudziestolecia istnienia samorządu gminy oraz podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej rozwoju.


Jego wypowiedź znalazła potwierdzenie w przedstawionym filmie o dokonaniach samorządu Gminy Szczurowa.Wiele ciepłych słów pod adresem włodarza gminy dla Jego dokonań i sukcesów samorządu Szczurowej wypowiedzieli posłowie, wicemarszałek oraz starosta.

Ponadto do Szczurowej napłynęły listy gratulacyjne od posłów, z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od Marszałka Województwa Małopolskiego oraz wójtów i burmistrzów, którzy nie mogli przybyć na uroczystość.
Jednak, jak podkreślił Wójt - tak wiele udało się osiągnąć dzięki aktywności mieszkańców organizujących się w społecznych komitetach, radnych wszystkich kadencji, dobrej współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, różnymi instytucjami publicznymi, w tym Sejmiku Województwa, dzięki pomocy naszych rodaków z Ameryki, pracowników i wszystkich mieszkańców.

Na zakończenie wystąpił zespół heligonistów z wiązanką melodii ludowych oraz zespół folklorystyczny ze Szczurowej.


Zapraszamy do galerii zdjęć !!!Źródło
/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019