ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-04-19


XII OTWARTE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W SZACHACH P-30

W dniach 10-11.04.2010 r. w Sali Tańca w Szczurowej  odbyły się XII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-30.


XII OTWARTE INDYWIDUALNE
MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI
W SZACHACH SZYBKICH P-30


 

 Jak co roku Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich już po raz dwunasty wpisały się w kalendarz imprez gminy Szczurowa. Turniej rozpoczął się w sobotę o godz. 10:00. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Wójt Gminy Szczurowa P. Marian Zalewski. Po uroczystym otwarciu odbyły się przemówienia zaproszonych gości wśród których znaleźli się:
Prezes Polskiego Związku Szachowego, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie - P. Jan Kusina, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Szczurowa, Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu - P. Stanisława Klisiewicz, Radny Gminy Szczurowa -  P. Jan Złocki, Radny Gminy Szczurowa, Sołtys wsi Szczurowa – P. Stanisław Wądołowski, Dyrektor GCKCziS w Szczurowej – P. Grzegorz Zarych, Z-ca Dyrektora GCKCziS w Szczurowej – P. Teresa Klamka. Głównym Sędzią Mistrzostw Szachowych był P. Wiesław Kasperek.
Rozpoczęcie turnieju uświetnij występ zespołu folkorystycznego działający przy Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej pod kierownictwem Michała i Vitaliny Pastuchów "Kapela Pastuszkowe Granie".

Mistrzostwa skupiły osoby w różnym przedziale wiekowym. Oczywiście nie zabrakło odważnych juniorów, którzy dzielnie walczyli z grupą dużo od siebie starszych seniorów. Mistrzostwa Małopolski pokazały jak wielkie jest zainteresowanie szachami. Oprócz zawodników posiadających rankingi międzynarodowe ELO, grali również szachiści nie mający żadnej kategorii szachowej.  Sobotnie zmagania szachowe zakończyły się po sześciu rundach, w niedzielny poranek od godz. 10:00 rozpoczęły się kolejne pięć rund.

Oprócz 6 nagród pieniężnych (I miejsce – 700 zł, II miejsce - 500 zł, III miejsce – 400 zł, IV miejsce – 300 zł, V miejsce – 200 zł, VI miejsce – 100 zł) była nagroda dla najlepszej kobiety (200 zł), a także kilkanaście pucharów i nagród rzeczowych dla najmłodszych szachistów. W tym roku nagrody także otrzymali zarówno najmłodszy, jak i najstarszy uczestnik turnieju. Fundatorami nagród było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Przez cały czas trwania mistrzostw był doskonale zorganizowany bufet, gdzie każdy uczestnik mógł się posilić.


Serdecznie dziękujemy sponsorom,
którzy przyczynili się do organizacji imprezy:


Zakładowi  Przetwórstwa Mięsnego „Chabura” z Rylowej – P. Zbigniewowi Chabura,
Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej  - Prezesom  Zdzisławowi Nawrot i Zbigniewowi Mazur,
Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczurowej – Prezesowi Zbigniewowi Golik,
Sieci handlowej - „Euro-Sklep” w Szczurowej – właścicielowi Mariuszowi Wojnickiemu,

Organizacja tych wspaniałych mistrzostw nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc
Wójta Gminy Szczurowa – Pana Mariana Zalewskiego
oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej,
za co serdecznie dziękujemy.


Wyniki mistrzostw:
Seniorzy
Juniorzy


Zapraszamy do galerii !!!
 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019