ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-03-22


WYSTAWA SZTUKI W UŚCIU SOLNYM

W niedzielę 14 marca w Sali świetlicy przy Bibliotece w Uściu Solnym, odbyła się niewielka wystawa pt: „Galeria Sztuki Ludowej”.  Można było obejrzeć i zakupić na niej niezwykłe prace wykonane przez utalentowanych mieszkańców  naszej miejscowości.


„WYSTAWA SZTUKI W UŚCIU SOLNYM”

 Wśród eksponatów znalazły się między innymi przepiękne obrazy, obrusy i serwety, wazony czy figurki z masy solnej wykonane przez Justynę Mączkę, Agnieszkę i Katarzynę Rzepkę, Elżbietę Szwachtę, Zofię Rataj, Krystynę i Bogumiłę Kotarę Annę Klasa oraz osoby pragnące pozostać anonimowymi. Uroczystego otwarcia, krótkim wystąpieniem, dokonała organizatorka wystawy- Sylwia Gadowska, odpowiedzialna za bibliotekę w Uściu Solnym oraz sołtys- Karolina Prosowicz.

Charakteru dodał także występ czterech skrzypaczek- również mieszkanek Uścia Solnego. Wśród zaproszonych gości pojawiły się takie osobistości jak: Wójt Gminy Szczurowa- Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy- Kazimierz Tyrcha, Zastępca Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu- Teresa Klamka, Przedstawiciel  Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku- Renata Wielgosz oraz Naczelnik OSP w Uściu Solnym- Jan Misiorowski.

Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach pracy biblioteki. Ewentualny dochód ze sprzedaży wystawionych przedmiotów, przekazany zostanie na Kościół Parafialny w Uściu Solnym.
 

Zapraszamy do galerii zdjęć !!!


 Źródło /tekst Joanna Morońska/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019