ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2010-01-20


Koncert Muzyki Klasycznej w Muzeum w Dołędze

Trudno wprost uwierzyć, ale to 54. koncert.


Koncert Muzyki Klasycznej w Muzeum w Dołędze
     Już po raz drugi w dołęskim dworze gościł Zespół Kameralny MAES-TRIO związany z Filharmonią Śląską. Zespół ten powstał w 2001 r. Występuje w składzie:
– Marzena Mikuła-Drabek – założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, autorka wszystkich aranżacji wykonywanych utworów. Autorka muzyki do ponad 50 przedstawień teatralnych. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę. W grudniu ubiegłego roku odznaczona została medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  
– Dariusz Kasperek – jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę. Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską i Opolską, NOSPR-em oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.
– Tym razem gościnnie wystąpiła (z wielkim sukcesem) Irena Kalinowska-Grohs wybitna skrzypaczka i jednocześnie pedagog (prowadzi ona klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu). Związana jest  m. in. z kameralnym kwartetem smyczkowym Akademos Streich Quartett, który ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Zastąpiła ona członka Zespołu Maes-Trio, Jacka Grosa - pierwszego skrzypka i solistę orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie, który tym razem ze względu na zawarte wcześniej kontrakty nie mógł przybyć na koncert.
(Więcej na temat Zespołu: http://www.maes-trio.art.pl/)


 


    W programie koncertu znalazły się utwory J. Straussa (Figaro Polka, Róże Południa),  Piękny Rozmaryn F. Kreislera, F. Lehara - Usta milczą, dusza śpiewa z “Wesołej  wdówki”, a także powszechnie znane i lubiane, a co ważne chętnie słuchane melodie: Fale Amuru M. Kjussa, La vie rose (L. Gugliemi), Przetańczyć całą noc z “My fair lady” (F. Lewe), sławne tango z filmu Scent of a Woman (T. Newman), Walc Łyżwiarze (E.Waldteufela) - G. Kerna - Smoke Gets in Your Eyes z filmu “Roberta”.
    


 

Na zakończenie Zespół żywiołowo zaprezentował Kankana  z operetki „Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha.
    Prawdziwym przebojem okazał się wykonywany dwukrotnie (bo również na bis), Czardasz Vittoria Monti.  Warto tu dodać, że jest to jedyny znany i wykonywany na całym świecie utwór tego włoskiego kompozytora i skrzypka.

     Najbliższy koncert przewidujemy w drugiej połowie kwietnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Muzeum „Dwór w Dołędze”.
 

Zapraszamy do galerii zdjęć !!!
 

Źródło /tekst Kustosz Muzeum – Władysław Konieczny/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019