ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-10-21


Jesienny Koncert w Dołędze

Tym razem muzyka żydowska.


W dołęskim dworze 17 października odbył się już 53 koncert z cyklu "Koncertów w szlacheckim dworze". Cykl tych kwartalnych koncertów muzyki zapoczątkowany został jeszcze w roku 1997 i trwa nieprzerwanie do chwili obecnej.

 Koncerty zyskały wielką popularność gromadząc nie tylko miejscowych miłośników muzyki, ale również wielu melomanów z Brzeska, Tarnowa czy Krakowa.

Warto tu wspomnieć, że te wieczorne spotkania przy muzyce i przy świecach utrzymane są w konwencji dziewiętnastowiecznej i nawiązują do funkcji jaką spełniały dwory polskie w tamtych czasach. Są one organizowane przez Muzeum w Dołędze we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej

 

Tym razem - jak wspomniano już na wstępie - w programie koncertu była muzyka żydowska. Jej wykonawcami było - znane już w Dołędze - Trio Kameralne Filharmonii Świętokrzyskiej, w składzie: Helena Ponomarenko – skrzypce, Lidia Chmielewska – altówka, Edyta Piwowarczyk – fortepian, a wraz z nimi wystąpił wokalista Krzysztof Błaszkiewicz – baryton.

 

Zaprezentowali oni szereg popularnych utworów muzyki żydowskiej między innymi: fragmenty musicalu „Skrzypek na dachu”, tańce chasydzkie, piosenki klezmerskie oraz muzykę z filmu „Lista Schindlera”.

Władysław Konieczny

Kustosz Muzeum - Dwór w Dołędze
<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019