ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-09-24


Kapela ze Szczurowej na Międzynarodowym Festiwalu

Balkan Folk Fest w Bułgarii.


Kapela ze Szczurowej na Międzynarodowym Festiwalu
Balkan Folk Fest w Bułgarii

W sierpniu 2009 roku kapela „Pastuszkowe Granie” wzięła udział w największym w Europie Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest”, który odbył się w Kitten (Bułgaria), gdzie kapela została uhonorowana Złotą Lirą. W 2009 roku w ramach festiwalowych koncertów w nadmorskich miejscowościach Primorsko, Carewo, Kitten zaprezentowały się 143 zespoły z 12 krajów (Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Macedonia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Ukraina).
 

Kapela ze Szczurowej wystąpiła z zespołami folklorystycznymi z Trójczyc (Przemyśl) oraz Bobrownik Wielkich k.Tarnowa. Dzięki tej współpracy repertuar kapeli wzbogacił się w tańce i melodie żywieckie oraz spiskie, a tradycyjny folklor Krakowiaków Wschodnich zaprezentowała podczas parady uczestników ulicami miasta Kitten.
 

Oprócz niezapomnianych doznań artystycznych, nowych kontaktów i przyjaźni, w pamięci uczestników kapeli na długo pozostaną gościnność i otwartość Bułgarów, wspaniałe słoneczne i morskie kąpiele, a także niesamowite wrażenia od zwiedzania dawnego miasta Sozopol i „perły” Bułgarii – miasta Nesebyr z rzadkiej urody starówka-muzeum, antycznymi, średniowiecznymi i odrodzeniowymi budowlami, które znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019