ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomoc± cookies wykorzystywane s± głównie w celach statystycznych.
Pozostaj±c na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przegl±darce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wył±cz ich obsługę w ustawieniach swojej przegl±darki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalno¶ć
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-05-20


KRAKOWSKI WIANEK Szczurowa 2009

Zaproszenie


Organizatorzy

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Instytucja kultury województwa małopolskiego

Urz±d Gminy Szczurowa
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szczurowej

P R O G R A M

XXVIII Przegl±du
Zespołów Regionalnych,
Kapel Ludowych i Grup ¦piewaczych
im. Jędrzeja Cierniaka

 


23 maja 2009 r. / sobota/

godz.. 12.00
-  rozpoczęcie I czę¶ci prezentacji konkursowych XXVIII Przegl±du Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup ¦piewaczych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK

od godz. 12.10 – 17.50    prezentacje konkursowe poszczególnych grup

godz. 12.10 – 12.20 -Grupa ¦piewacza ZALASOWIANKI z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
godz. 12.20 - 12.25 -Janusz FUDYMA z Zalasowej – MISTRZ /heligonka/
- Paweł FUDYMA – UCZEŃ /heligonka/, gm.  Ryglice, pow. tarnowski
godz. 12.25 – 12.35  -Kapela Ludowa ZALASOWIANIE z Zalasowej, gm. Ryglice, pow.tarnowski
godz. 12.35 – 12.45  -Kapela Ludowa z Maszkowa, gm. Iwanowice,  pow. krakowski
godz. 12.45 – 12.55  -Grupa ¦piewacza MASZKOWIANKI z Maszkowa, pow. krakowski
godz. 12.55 – 13.05  -Grupa ¦piewacza NASZA WOLA z Woli Batorskiej, gm. Zabierzów, pow. krakowski
godz. 13.05 – 13.10  -Grupa ¦piewacza z Rudna, gm. Krzeszowice, pow. krakowski
godz. 13.10 – 13.20  -Grupa ¦piewacza SUŁOSZOWIANKI z Sułoszowej, gm. Sułoszowa, pow. krakowski
godz. 13.20 – 13.35  -Zespół Pie¶ni i Tańca RACIBORSKO z Raciborska, gm. Wieliczka, pow. wielicki  program: SUITA KRAKOWSKA
godz. 13.35 – 13.45 -Kapela Ludowa LASOWIACY z Miechowa, gm. Miechów, pow. miechowski
godz. 13.45 – 13.50 -Michał PASTUCH z Rudych Rysi – MISTRZ /heligonka/
Bartłomiej KLIMAJ – UCZEŃ /heligonka/
Adrian GAŁEK – UCZEŃ /heligonka/,  gm. Szczurowa, pow. brzeski
godz. 13.50 – 14.00  -Męska Grupa ¦piewacza BOLĘCANIE z Bolęcina, gm. Bolęcin, pow. chrzanowski
godz. 14.00 – 14.10  -Grupa ¦piewacza KARNIOWIANIE z Karniowic, gm. Trzebinia, chrzanowski
godz. 14.10 – 14.15  -Michał PASTUCH – MISTRZ z Rudych Rysi /heligonka/
-Damian MISIOROWSKI – UCZEŃ /heligonka/
- Paweł DULĘBA – UCZEŃ /heligonka/, gm. Szczurowa, pow.brzeski                                                                                                             
godz. 14.15 – 14.45  -Zespół Pie¶ni i Tańca ZAGÓRZANIE z Zagórza,
gm. Niepołomice, pow. wielicki, program: MELODIE I TAŃCE KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH
godz. 14.45 – 14.55  -Żeńska Grupa ¦piewacza BOLĘCANKI z Bolęcina, gm. Trzebinia, pow. chrzanowski
godz. 14.55 – 15.00  -Józef ¦WISTAK z Woli Dębińskiej /heligonka/, gm. Dębno,  pow. brzeski
godz. 15.00 – 15.25  -Zespół Folklorystyczny TRZEBINIANIE z Trzebini, gm. Trzebinia,  pow. chrzanowski  program: W KARCZMIE                  
godz. 15.25 – 15.35  -Żeńska Grupa ¦piewacza PORĘBIANKI z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko,  pow. brzeski
godz. 15.35 – 15.45  -Dziewczęca Grupa ¦piewacza z Wi¶niowej, gm. Wi¶niowa, pow. my¶lenicki
godz. 15.45 – 16.00  -Zespół Pie¶ni i Tańca JADOWNICZANIE z Jadownik, gm. Brzesko, pow. brzeski   program: SUITA ZABOROWSKA
godz. 16.00 – 16.10  -Męska Grupa ¦piewacza PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski
godz. 16.10 – 16.30  -Zespół Folklorystyczny TURZANIE z Turzy, gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski  program: ZA TURZKˇ DOLINˇ   
godz. 16.30 – 16.40 -Męska Grupa ¦piewacza z Wi¶niowej, gm. Wi¶niowa, pow. my¶lenicki
godz. 16.40 – 16.50 -Grupa ¦piewacza ŁˇKTA z Ł±kty Górnej, gm. Żegocina, pow. bocheński
godz. 16.50 – 17.20 -Zespół Pie¶ni i Tańca ŁˇKTA z Ł±kty Górnej, gm. Żegocina, pow. bocheński   program: WIˇZANKA TAŃCÓW I PIE¦NI
godz. 17.20 -  17.50 -Regionalny Zespół ŁAZANY z Łazan, gm. Biskupice, pow. wielicki
program: TAŃCE I PRZY¦PIEWKI REGIONU KRAKOWSKIEGO

godz. 18.10
-spotkanie z Komisj± Artystyczn± kierowników, choreografów,
instruktorów poszczególnych grup  celem  omówienia zaprezentowanych
programów I czę¶ci Przegl±du

24 maja 2009 r. /niedziela/

godz. 11.00 - rozpoczęcie II czę¶ci prezentacji konkursowych
XXVIII Przegl±du Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych
i Grup ¦piewaczych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK

od godz. 11.10 – 18.55 -prezentacje konkursowe poszczególnych grup

godz. 11.10 – 11.20  -Regionalna Kapela Ludowa Zespołu GDOWIANIE z Gdowa, gm. Gdów, pow. wielicki
godz. 11.20 – 11.25  -Józef Różyński z Bochni /heligonka/, gm.  Bochnia, pow. bocheński
godz. 11.25 – 11.35  -Kapela Ludowa BOCHNIANIE z Bochni, gm. Bochnia, pow. bocheński
godz. 11.35 – 11.55  -Zespół Pie¶ni i Tańca BOCHNIANIE z Bochni, gm. Bochnia,  pow. bocheński
program: WIˇZANKA TAŃCÓW KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH     
godz. 11.55 – 12.25  -Regionalny Zespół Ludowy BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich,  gm. Radłów, pow. tarnowski,  program: PO ODPU¦CIE
godz. 12.25 – 12.50 -Zespół Pie¶ni i Tańca SWOJACY z Wierzchosławic, gm. Wierzchosławice, pow. tarnowski
program: ZABAWA W KARCZMIE PO ODPU¦CIE   
godz. 12.50 – 13.00  -Kapela Ludowa GWO¬DZIEC z GwoĽdĽca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
godz. 13.00 – 13.10  -Grupa ¦piewacza KOZIEROWIANIE z Kozierowa, gm. Kraków, pow. krakowski
godz. 13.10 – 13.20  -Grupa ¦piewacza GWO¬DZIEC z GwoĽdĽca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
godz. 13.20 – 13.50  -Zespół Folklorystyczny GWO¬DZIEC z GwoĽdĽca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
godz. 13.50 – 14.35  -PRZERWA
godz. 14.35 – 14.45  -Grupa ¦piewacza z Woli Radłowskiej, gm. Radłów, pow. tarnowski
godz. 14.45 – 14.55  -Grupa ¦piewacza BOBROWIANIE z Bobrownik, gm. Żabno pow. tarnowski,
godz. 14.55 – 15.05 -Kapela Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski
godz. 15.05 – 15.15  -Grupa ¦piewacza KLUBU SENIORA z Radłowa, gm. Radłów,  pow. tarnowski
godz. 15.15 – 15.45  -Regionalny Zespół POJAWIANIE z Pojawia, gm. Szczurowa,  pow. brzeski
program: NA POJAWSKˇ NUTĘ
godz. 15.45 – 16.15  -Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa, gm. Żabno,  pow. tarnowski
program: ZEBY NAM SIE DARZYŁO…
godz. 16.15 – 16.25  -Grupa ¦piewacza ZF OTFINOWIANIE z Otfinowa, gm. Żabno, pow. tarnowski
godz. 16.25 – 16.35   -Kapela Ludowa MŁODZI SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
godz. 16.35 – 17. 05  -Zespół Regionalny PORˇBCOKI z Por±bki Uszewskiej, gm. Dębno,  pow. brzeski
program: SKUBANIE PIERZA 
godz. 17.05 – 17.15  -Kapela Ludowa SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
godz. 17.15 – 17.25  -Kapela Ludowa Dębińskiego Centrum Kultury zs. w Jastwi, gm. Dębno, pow. brzeski
godz. 17.25 – 17. 30  -Andrzej RYBKA z Siedlca  - MISTRZ /heligonka/
- Paweł OPYD – UCZEŃ / heligonka/ gm. Bochnia, pow. bocheński
godz. 17.30 – 17.40  -Grupa ¦piewacza SIEDLECANKI z Siedlca, gm. Bochnia, pow. bocheński
godz. 17.40 – 18.00  -Zespół Pie¶ni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski
program: TAŃCE KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH    
godz. 18.00 – 18.05  -Marcin KORBUT  z Siedlca/heligonka, gm. Bochnia, pow. bocheński
godz. 18.05 – 18.15  -Męska Grupa ¦piewacza POGÓRZANIE  z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski
godz. 18.15 – 18.25  -Żeńska Grupa ¦piewacza POGÓRZANKI z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski
godz. 18. 25 – 18.35  -SIEDLECKA Kapela Ludowa z Siedlca, gm. Bochnia, pow. bocheński
godz. 18.35 – 18.45   -Kapela Ludowa POGÓRZANIE z Jastrzębi, gm. Cieżkowice, pow. tarnowski
godz. 18.45 – 18.55  -Kapela Ludowa NIECIECZANIE z Niecieczy, gm. Żabno, pow. tarnowski
godz. 18.55 – 21.30 – Z GO¦CINNYM KONCERTEM
- Zespół Pie¶ni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej
- Zespół Góralski HAMERNIK z Krakowa

ok. godz. 21.30    ogłoszenie wyników – wręczenie dyplomów i nagród

UWAGA !!! Program może ulec zmianie.

KOMISJA ARTYSTYCZNA

Aleksandra BOGUCKA – etnomuzykolog z Krakowa /przewodnicz±ca/
Janina KALICIŃSKA     – choreograf z Krakowa
Wiesława HAZUKA    – choreograf z Tarnowa
Jadwiga ADAMCZYK     – muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym S±czu

¬ródło /GCKCziS Szczurowa/



<<< wstecz


PaĽdziernik 2020
Po Wt ¦r Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jeste¶ monitoring pozycji go¶ciem na naszej stronie.

Nasze projekty wspieraj±:
Copyright©2019