ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-05-06


Uroczystości jubileuszowe i strażackie w Dołędze.

Święto Strażaka w Dołędze.

Uroczystości jubileuszowe i strażackie w Dołędze
Złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Floriana rozpoczęła obchody jubileuszowe delegacja strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dołędze.


3-cio majowe uroczystości 25-lecia Kaplicy p.w. św. Floriana w Dołędze połączone z Gminnym Dniem Strażaka uświetnił przemarsz jednostek strażackich w asyście orkiestry dętej pod batutą kapelmistrza Władysława Chłopeckiego.


Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej w miejscowej Kaplicy upamiętniającej obchody 25-lecia dokonał biskup Władysław Bobowski, który następnie przewodniczył jubileuszowej mszy świętej odprawionej w intencji wszystkich mieszkańców Dołęgi, strażaków oraz rodaków ze Stanów Zjednoczonych.Ceremoniał strażacki poprzedził przemarsz jednostek strażackich, mieszkańców i zaproszonych gości przed budynek miejscowej remizy, gdzie odbyły się uroczystości strażackie.


Po złożeniu meldunku Prezesowi ZOSP RP w Brzesku druhowi Marianowi Zalewskiemu przez Prezesa OSP druha Zdzisława Czarnika, poczet flagowy dokonał podniesienia flagi na maszt, a następnie gospodarze uroczystości i zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia.


W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy a zarazem prezes ZOSP RP w Brzesku Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tyrcha, radni z powiatu oraz gminy, a także delegacja z USA, którą reprezentowała Pani Irena Biesiada sekretarz finansowy Klubu Dołężan w Chicago.
Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu Zespołów Pieśni i Tańca „Podegrodzie” z Podegrodzia i „Pojawianie” z Pojawia, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Mali Dołężanie” z Dołęgi, a następnie przed publicznością wystąpił Zespół Folkowy „Chłopy z Podegrodzia”. Na zakończenie programu organizatorzy zadbali o dobrą zabawę pod chmurką.


Źródło /UG Szczurowa/
<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019