ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-03-31


Jubileuszowy 50 Koncert Muzyki Klasycznej w Dołędze

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, kilka dni temu, w sobotę 28 marca w dołęskim dworze odbyło się spotkanie miłośników muzyki klasycznej.


Powtórzyć więc (za poprzednią informacją) wypada, że tym razem słuchaliśmy znanego w Polsce Zespołu Kameralnego MAES-TRIO w składzie:


- Marzena Mikuła-Drabek - założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, autorka wszystkich aranżacji wykonywanych utworów. Autorka muzyki do ponad 50 przedstawień teatralnych. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę.


- Jacek Gros - pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie. Odtwórca tytułowej roli w „Skrzypku na dachu”. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka nagrań płytowych, m.in. „Ordonka”, „Krzyk”, „Dyzma”. Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.


- Dariusz Kasperek - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę. Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską i Opolską, NOSPR-em oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt. (Więcej na temat Zespołu: http://www.maes-trio.art.pl/)

Koncert prowadził profesjonalny konferansjer Jacek Woleński. Suche informacje o utworach i ich twórcach potrafił on ubarwić wieloma interesującymi opowiastkami czy też anegdotkami.


W programie koncertu znalazły się między innymi takie utwory jak: „Nad pięknym, modrym Dunajem” J. Straussa, „Czardasz” V. Montiego. Sporo było również muzyki filmowej, w tym na przykład tytułowa piosenka z filmu „Singing in the rain”, czy też przepiękna melodia „Lara’s Theme” z filmu „Doctor Zhivago”.

Warto dodać, że był to już pięćdziesiąty koncert muzyki klasycznej. Organizowane są one przez Muzeum w Dołędze we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej od przeszło 12 lat i cieszą się wciąż niezmiennym powodzeniem, a nawet zyskują coraz więcej sympatyków i słuchaczy.
Najbliższy koncert planowany jest na miesiąc czerwiec i prawdopodobnie będziemy mieli okazję posłuchać kwartetu gitar klasycznych.

Kustosz Muzeum w Dołędze

Władysław Konieczny
<<< wstecz


Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019