ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2009-03-19


Koncert muzyki klasycznej w Dworze w Dołędze

Zaproszenie


Koncert muzyki klasycznej
w Dworze w Dołędze

wystąpi Zespół Kameralny Maes-Trio
 
W dołęskim  dworze już za kilka dni, bo 28 marca (o godz. 18.00) odbędzie się pięćdziesiąty koncert muzyki  klasycznej. Koncerty te organizowane przez Muzeum w Dołędze we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej trwają już od wielu lat. Tym razem koncertował będzie Zespół Kameralny MAES-TRIO w składzie:
- Marzena Mikuła-Drabek - założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, autorka wszystkich aranżacji wykonywanych utworów. Autorka muzyki do ponad 50 przedstawień teatralnych. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę.
- Jacek Gros - pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie. Odtwórca tytułowej roli w Skrzypku na dachu. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka nagrań płytowych, m.in. Ordonka, Krzyk, Dyzma. Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.
- Dariusz Kasperek - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę. Współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską i Opolską, NOSPR-em oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.
W programie koncertu znajdą się między innymi takie utwory jak: Nad pięknym, modrym Dunajem J. Straussa, Czardasz V. Montiego. Sporo będzie również muzyki filmowej, w tym na przykład tytułowa piosenka z filmu Singing in the rain, czy też przepiękna melodia Lara’s Theme z filmu Doctor Zhivago.

Więcej na temat Zespołu: http://www.maes-trio.art.pl<<< wstecz


Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019