ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-12-17


Zagrali we Francji

Do Francji, do alzackiego Rixheim wyjeżdża  ....


Zagrali we Francji
KAPELA "PASTUSZKOWE GRANIE"Na zaproszenie duszpasterza Polonii w rejonie Miluzy, ks. Mariana Kurnyty, gościła w zaprzyjaźnionym z Gminą Dąbrowa Tarnowska alzackim Rixheim liczna delegacja złożona z czterech zespołów folklorystycznych z Małopolski: Nieczajnian z Nieczajny Górnej, Dąbrowiaków (obydwa reprezentują Dąbrowski Dom Kultury), Piątkowioków z Piątkowej (okolice Nowego Sącza) i kapeli Pastuszkowe Granie ze Szczurowej.
W ramach wizyty we Francji  odbyła się  polska msza św. zagrana przez trzy kapele – dwie z regionu Powiśla i jedną lachowską (nowosądecką).

Grupy wystąpiły w pięknym koncercie podczas polskiego wieczoru w sali widowiskowej w Rixheim. Koncert reżyserowała Magdalena Witkowska, na jego program złożyły się suity tańców i melodii powiślańskich, rzeszowskich, krakowskich i lachowskich (folklor sądecki), powiązane fragmentami tekstów poetyckich Stanisława Wyspiańskiego.
Zespoły folklorystyczne wystąpiły we wspólnym koncercie upamiętniającym rocznicę zakończenia I wojny światowej. Wśród widzów byli zarówno Polacy mieszkający w rejonie Rixheim i Miluzy, jak i Francuzi.Wspólny wyjazd grup artystycznych z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Szczurowa to początek realizacji podpisanego niedawno porozumienia przez dwie instytucje kultury promujące te gminy: Dąbrowski Dom Kultury i Gminne Centrum Kultury w Szczurowej. Celem tego porozumienia jest – jak zgodnie twierdzą dyrektorzy tych placówek – Paweł Chojnowski i Grzegorz Zarych - podejmowanie wspólnych działań na arenie międzynarodowej, służących wymianie doświadczeń artystycznych i promocji działań kulturalnych.


<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019