ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-12-10


Mikołaj w Ochronce

To nie prawda, że Mikołaja nie ma! Jest. I to bliżej niż się Nam wydaje... Nawet tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu 5 grudnia w godzinach popołudniowych przybył w towarzystwie aniołka do dzieci ze szczurowskiej ochronki. Swoją obecnością wywołał radość oraz uśmiech na twarzach dzieci.

Święty rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszyki i piosenki, podziwiał układy taneczne, ale co najważniejsze rozdawał prezenty. Nim jednak je rozdał upewnił się, czy wszystkie dzieci były grzeczne. Siostry bardzo chwaliły maluchów, zatem Mikołaj nie zwlekał i prezenty wręczył każdemu.

Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, że zawartość niektórych paczek różni się od tego, co zamawiały w licznych listach, rysunkach kierowanych do Mikołaja już od połowy listopada.

Zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka i odchodzącego dobrego staruszka żegnały uśmiechnięte buzie, które dziękowały i zapraszały świętego za rok.

/UG Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019