ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-11-14


Święto Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości


Międzypokoleniowe spotkanie z historią

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w dniu 12 listopada 2008 r. rozpoczęto kwadrans przed godziną 10:00 Apelem Poległych i złożeniem przez reprezentacje instytucji i zakładów z terenu Szczurowej wiązanek na placu przed pomnikiem ku czci ofiar I i II wojny światowej.
Uczestniczący w uroczystości przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, wójt gminy Szczurowa, sołtys i radny Szczurowej, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną wzięli udział we mszy świętej w kościele parafialnym w Szczurowej odprawionej przez proboszcza miejscowej parafii w intencji ofiar powstań i wojen.Później zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowo-sportowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu podczas niezwykłej lekcji pamięci. Przedstawicielka kombatantów Pani Maria Rasak opowiedziała historię swojej przeszłości i patriotyzmu, natomiast akademię okolicznościową przygotowała młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej. Na zakończenie uroczystości gości zaproszono na poczęstunek.


Źródło /UG Szczurowa/<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019