Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-08-19

Turniej Wsi 2008

15 sierpnia na stadionie w Szczurowej rozegrany został  Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Szczurowa – Lato 2008.Organizatorami turnieju byli: GLKS „Orlik” Szczurowa, Sołtys wsi Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Turniej Wsi

o Puchar Wójta Gminy Szczurowa

Drużyny biorące udział w turnieju rywalizowały w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, walkach sumo.

W piłce nożnej udział wzięło siedem drużyn: Rudy Rysie, Szczurowa – Włoszyn, Szczurowa - Północ, Rylowa, Pojawie, Strzelce Wielkie, Niedzieliska.

Mecze zostały rozegrane w systemie pucharowym, dwa razy po 20 min.

Do półfinału przeszły drużyny: Rudy Rysie, Niedzieliska, Szczurowa - Północ, Pojawie.

Mały finał (o trzecie miejsce) rozstrzygnięty został w karnych pomiędzy Niedzieliskami i Pojawiem.

Mecz finałowy ( o pierwsze miejsce) rozegrały drużyny Rudego Rysia i Szczurowej - Północ.

Ostateczny ranking miejsc wyglądał następująco:

1. Rudy Rysie                  (12 pkt)
  2. Szczurowa - Północ      (10 pkt)
  3. Niedzieliska                  (8 pkt)
  4. Pojawie                                 (6 pkt)
  • Szczurowa – Włoszyn   (6 pkt)
  • Rylowa                         (6 pkt)
  • Strzelce Wielkie            (6 pkt)

W siatkówce udział wzięło dziewięć drużyn: Strzelce Wielkie, Rudy Rysie, Pojawie, Niedzieliska, Szczurowa - Włoszyn Unia, Szczurowa – Włoszyn, Szczurowa Północ, Szczurowa Południe, Rylowa.

W meczu finałowym zmierzyli się ubiegłoroczni zwycięscy ( przypomnijmy – w 2007 r. - Szczurowa-Włoszyn zajęła pierwsze miejsce, zaś Pojawie - drugie miejsce) W tym meczu Pojawianie nie dali żadnych szans przeciwnikowi i wygrywając rozgrywkę zajęli pierwsze miejsce.

A oto wyniki turnieju piłki siatkowej:

1. Pojawie                                    (12 pkt)
  2. Sz-wa - Włoszyn                      (10 pkt)
  3. Sz-wa - Włoszyn Unia               (8 pkt)
  4. Rudy Rysie                               (6 pkt)
  5. Niedzieliska                              (4 pkt)
  6. Szczurowa – Północ                  (2 pkt)
  • Rylowa                                    (1 pkt)
  • Strzelce Wielkie                       (1 pkt)
  • Szczurowa Południe                 (1 pkt)

Równie ekscytujące były zawody w przeciąganiu liny. Do tej „dyscypliny” przystąpiło sześć drużyn: Pojawie, Rudy Rysie, Niedzieliska, Szczurowa – Północ, Szczurowa- Włoszyn i Rylowa. Do finału zakwalifikowały się: Rylowa, Niedzieliska, Pojawie.

Finałowe zawody rozegrane były w systemie „każdy z każdym”. I w tych zawodach Pojawianie nie dali żadnych szans przeciwnikom. Pokonując ich w pięknym stylu zajęli pierwsze miejsce.

Tabela miejsc w zawodach przeciągania liny:

1. Pojawie                                                                       (12 pkt)
  2. Rylowa                                                                        (10 pkt)
  3. Niedzieliska                                                                 (8 pkt)
  • Rudy Rysie , Szczurowa-Północ, Sz-wa – Włoszyn         (6 pkt)

Na końcu rozegrane zostały walki sumo, które były nowością w naszym turnieju. Do tych „zabawnych” zawodów przystąpiło pięciu rywali:

• Grzegorz Drewniak – reprezentant Rylowej,
  • Tomasz Borowiec – reprezentant Rudego Rysia,
  • Konrad Burzawa – reprezentant Pojawia,
  • Rafał Stąsiek – reprezentujący  Sz-wą – Włoszyn,
  • Szymon Zachara – reprezentujący Niedzieliska.

Ostatecznie po odbytych walkach drużyny uplasowały się w następującej kolejności:

1.       Rylowa                        (12 pkt)

2.       Sz-wa - Włoszyn          (10 pkt)

3.       Niedzieliska                  (8 pkt)

4.       Pojawie,Rudy Rysie      (6 pkt)

Klasyfikacja generalna:

1. Pojawie                                    (36 pkt)
  2. Sz-wa -  Włoszyn                     (32 pkt)
  3. Rudy Rysie                              (30 pkt)
  4. Rylowa                                     (29 pkt)
  5. Niedzieliska                             (28 pkt)
  6. Szczurowa – Północ                 (18 pkt)
  7. Strzelce Wielkie                       (7 pkt)

W zawodach piłki nożnej, piłki siatkowej oraz klasyfikacji generalnej drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi.
W imieniu wójta gm. Szczurowa wręczenia nagród dokonali: Przewodniczący Rady Gminy - Kazimierz Tyrcha, Elżbieta Gądek – Kierownik ZOSiP, a także Proboszcz Parafii Szczurowa ks. Wiesław Majka.