ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-06-23


Sobótki 2008

19 czerwca 2008 r. jak co roku odbyły się na terenie w parku w Szczurowej Sobótki.

"SOBÓTKI"
TRADYCJE I OBRZĘDY NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ
19 czerwca 2008 r. jak co roku odbyły się na terenie w parku w Szczurowej Sobótki. W czwartkowy słoneczy poranek do parku przybyły barwne korowody młodzieży szkolnej którzy ze śpiewem przy dźwiękach akordeonów przeszli wokół zabytkowego dworu Kępińskich.


 W drugiej części Sobótek szkoły uczestniczące w korowodzie wystąpiły na scenie. Młodzież szkolna zaprezentowała swoje umiejętności wokalno – instrumentalne i taneczne.
Występy uświetniła ludowa kapela dziecięco-młodzieżowa zrzeszająca dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów Szczurowej i Zaborowa, działająca przy GCKCziS w Szczurowej, prowadzona przez instruktorów P. Vitalinę i Michała Pastuch.W imprezie wzięły udział szkoły podstawowe z Woli Przemykowskiej, Niedzielisk, Strzelec Wielkich, Uścia Solnego, Szczurowej, Zaborowa oraz gimnazja ze Szczurowej i Zaborowa. W organizację imprezy aktywnie włączyli się dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, którym serdecznie dziękujemy.  Życzymy wszystkim nauczycielom i uczniom wspaniałych i słonecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym !.

Zapraszamy do galerii !!!

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019