ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2008-05-14


„Nadwiślańskim Soplicowie”

W maju rozpoczyna się w Muzeum „Dwór w Dołędze” – jednym z oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie – cykl spotkań poświęconych regionalnej historii ziemi szczurowskiej. Te lekcje muzealne czy też muzealne spotkania z historią to wspólna inicjatywa Muzeum w Dołędze i Dyrekcji Gimnazjum w Szczurowej.


Gimnazjalne lekcje w „Nadwiślańskim Soplicowie”
Dołęga jest wioską leżącą w na terenie gminy Szczurowa, a znajdujący się w niej dwór ze względu na swoje tradycje patriotyczne, emanowanie kulturą, nazywano od początku ubiegłego stulecia „Nadwiślańskim Soplicowem”. Było to oczywiste nawiązanie do Soplicowa z „Pana Tadeusza”.Oprócz samego zwiedzania Muzeum, młodzież zobaczy multimedialną prezentację związaną z dziejami powstania styczniowego i związkiem tych wydarzeń z ziemią szczurowską, a więc z rodzinnymi miejscowościami uczestniczących w lekcji uczniów.Zapraszamy młodzież innych szkół do zorganizowania podobnych spotkań. Być może niektóre wydarzenia z dziejów naszego Kraju staną się bliższe dla młodzieży jeśli zaprezentowane zostaną w miejscu w którym się one naprawdę wydarzyły.


Źródło /PG Szczurowa/<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019