ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-09-20


Podziękowania od Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej

W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej, składam serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy uczestniczyli w NARODOWYM CZYTANIU tj. społecznej kampanii promującej czytelnictwo. Organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku zainicjowanej wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, następnie Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza, natomiast w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W minionym roku- w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości- Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz Antologii Niepodległości (zbioru utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej).
 
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej w roku obecnym czytano Sachem- Henryka Sienkiewicza oraz Dym- Marii Konopnickej.
 
Inauguracji Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej dokonała Pani Halina Święch- Zastępca Wójta Gminy Szczurowa. Lektorami byli Pani Monika Giemza sołtys wsi Szczurowa, Pani Jolanta Styrna- Gola Dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej, nauczyciele: Pani Marzena Borowiec, Pan Paweł Płoskonka oraz młodzież: Emilia Wąsik i Arkadiusz Kuliś.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wszystkim osobom, które uświetniły swoją obecnością Narodowe Czytanie nowel składam serdeczne podziękowanie, oraz zapraszam do wypożyczenia kolejnych utworów do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej.
 
 
 

 

Teresa Klamka- kierownik GBP w Szczurowej<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019