ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-09-23


VII Spotkanie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji w Parku Kępińskich w Szczurowej

14 września 2019r., po godzinie 17:00 w Parku Kępińskich okalającym dwór w Szczurowej zakończył się rajd pojazdów zabytkowych na orientację. Tego dnia 31 załóg startujących w tym wydarzeniu, wyruszyła spod pałacu w Łęgu Tarnowskim, mając na celu pokonanie około 100 km trasy, na której czekało na nich kilkanaście punktów kontrolnych. Tę trasę oraz 3 próby sportowe, 4 próby sprawnościowe pokonało 29 załóg meldując się w Szczurowej. Najszybszą załogą prób sportowych okazał się niespodziewanie  Peugeot 505, 1 miejsce w kategorii pojazdów do 75 roku zajął Peugeot 404 reprezentantów z Żabna, 1 miejsce w kategorii po 75 roku FSO 125p z Brzeska, najszybszą załogą damską natomiast okazała się załoga z Tarnowa startująca NSU Prinz 1000. Koniec rajdu był początkiem kolejnej cyklicznej imprezy - VII Spotkania Miłośników Zabytkowej Motoryzacji "W Cieniu Pałacu".

 

 

W trakcie wydarzenia załogi zwiedziły okoliczne dwory i zabytki sakralne. Była okazja aby zatrzymanć się w Dworze w Dołędze oraz w zabytkowym Kościółku w Strzelcach Wielkich po którym oprowadzili  lokalni przewodnicy.

 

 

Uwieńczeniem korowodu pojazdów była prezentacja samochodów zabytkowych na czerwonym dywanie na tle Dworu Kepińskich  w Szczurowej. Podczas prezentacji każdy z uczestników przedstawił historie swojego pojazdu. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom zlotu okolicznościowe wyróżnienie oraz puchary. Jak co roku został wyróżniony spośród wielu pojazdów najbardziej okazały egzemplarz którym okazał się Ford Mustang z 1965. Uroczystego wyboru i przekazania pucharu dokonał  Wójt Gminy Szczurowa Pan Zbigniew Moskal.

 

 

Wszyscy uczestnicy oraz sami organizatorzy - Paweł Czosnyka wraz z dziewczyną - Członkowie Automobilklubu Tarnowskiego zadeklarowali chęć ponownego pojawienia się w Szczurowej.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania Gminie Szczurowa oraz Gminnemu Centrum Kultury, Czytelnictwa o Sportu w Szczurowej za pomoc podczas zlotu pojazdów zabytkowych  „W Cieniu Pałacu”.

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć cz.I <<
>> Zapraszamy do galerii zdjęć cz.II <<Paweł Czosnyka
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019