ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-08-28


Forum lokalne Programu Równać Szanse pt. "Czas na młodzież, czyli I szczurowskie forum lokalne o młodzieży"

22 sierpnia 2019 roku w Szczurowej odbyło się forum lokalne Programu Równać Szanse pt. „Czas na młodzież, czyli I szczurowskie forum lokalne o młodzieży” zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Górce. Wzięło w nim udział blisko 60 przedstawicieli samorządu, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji i osób działających na rzecz młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Maciej Podobiński oraz Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Koordynator forum Piotr Mikuś powitał wszystkich zebranych, przedstawił cele i oczekiwane efekty spotkania. Następnie Artur Łęga z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zapoznał uczestników z  ideą, celami i założeniami Programu Równać Szanse. W kolejnej części uczestnicy podzieleni na grupy pracowali nad trzema zagadnieniami: 
  • Młodzi w gminie- kim są młodzi, ilu ich jest?
  • Czas wolny- zainteresowania i hobby młodych.
  • Przestrzeń- jakie są miejsca dla młodych?

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Nad przebiegiem dyskusji czuwały profesjonalne trenerki Iwona Kirstein i Elżbieta Gumińska. Po bardzo ożywionej dyskusji wyłoniono i przedstawiono wnioski, które można podsumować stwierdzeniem jednego z uczestników: „Tak naprawdę nie mamy pojęcia o naszej młodzieży. Mamy pewne swoje przekonania, stereotypy dotyczące młodych, a nie wiedzę”. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na zakończenie forum Piotr Mikuś przedstawił wyniki ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży na temat jej potrzeb, problemów i zainteresowań. 
 
 
 
 
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że spotkanie było potrzebne. Po zakończeniu forum duża liczba gości zatrzymała się na rozmowy kuluarowe, co świadczy o zainteresowaniu tematem spotkania. Najważniejszy efekt forum został osiągnięty- dostrzeżono potrzebę współpracy i podjęcia dalszych działań na rzecz naszej młodzieży.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

Piotr Mikuś - Koordynator forum
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019