ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-04-29


Jak było na zajęciach czytelniczo-manualnych dla najmłodszych czytelników

Podczas kolejnych dwóch spotkań milusińscy zapoznali się z BAŚNIAMI  PERSKIEMI oraz literaturą Grzegorza Kasdepke  -  jednego z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych. Kasdepke posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Dzieci najbardziej znają go jako autora serii opowiadań o prześmiesznym detektywie Pozytywce.  Grzegorz Kasdepke jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Na naszych spotkaniach opowiadania są czytane przez organizatorów oraz dzieci biorące udział w zajęciach, serdeczne podziękowanie składam na ręce Madzi, która już nie raz czytała swoim młodszym koleżankom i kolegom.
Jak to bywa na początku zajęć dzieci otrzymują do wykonania zadania rozwijające ich wyobraźnię, logiczne i kreatywne myślenie tj. krzyżówki, zgadywanki ze świata przyrody, rebusy itp.

Podczas kolejnych zajęć czytelniczo-manualnych w GBP w Szczurowej dzieci malowały flakony gipsowe na kwiaty, a na następnych zajęciach szyły maskotki, poduszki na igły, serduszka itp. „pluszaki”.

Uprzejmie przypominam, iż mile widziane są nowe osoby, które zapraszamy w każdą środę o godz. 14:30 do 16:00 na zajęcia organizowane w Dworze Kępińskich. Każdy uczestnik, który będzie miał odnotowaną obecność na dowolnych  trzech zajęciach otrzyma nagrodę rzeczową.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu dwóch spotkań.


 

Źródło: Teresa Klamka –kierownik GBP w Szczurowej
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019