ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-03-13


Zaproszenie na wyjątkowe zajęcia w ramach projektu Bon Kultury

Od kwietnia Oddział Muzeum w Dworze w Dołędze będzie realizował warsztaty teatru cieni i tzw. kina manualnego. Poprowadzi je według autorskiej techniki Adam Walny - lalkarz, reżyser teatru lalek.
 

Program:
Zajęcia rozpoczynają się spektaklem „Błędny rycerz”, który jest jednocześnie instruktażem techniki kina manualnego, która posłuży uczestnikom do stworzenia na zakończenie zajęć własnej animacji. Po spektaklu i zapoznaniu z historią Dworu uczestnicy wybiorą najbardziej interesujące ich postaci, które staną się bohaterami powstałych w trakcie zajęć opowieści.

Następnie przystępują do wykonania rysunków z których powstanie krótki ciąg narracji wg wymyślonego scenariusza. Rysują m. in.:
-portrety wybranych bohaterów w konkretnych życiowych sytuacjach. Rysują postaci w zbliżeniach, uwzględniając charakterystyczne pozy, znane miny, powtarzane gesty;
-postaci w kadrach, uwzględniając zbliżenia i oddalenia, czyli pierwsze elementy ruchu;
-elementy przestrzeni, przedmiotu ewentualnie innych postaci, które te gesty i miny wywołują;
-dzielą gesty i ruchy na codzienne i wyjątkowe;
-sytuacje, w których te gesty występują i uwzględniają osoby, wobec których ten gest czy ruch się dokonuje.

Po weryfikacji rysunki zostaną przeniesione przez uczestników na folie przezroczyste w formie narracji poklatkowej. Rysunki umieszczone w specjalnej maszynie stworzą film, który będzie animowany przez dzieci. Na zakończenie każde dziecko otrzyma klatkę ze zrealizowanego filmu z komentarzem i autografem prowadzącego.

Zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży  dostosowane do grup z niepełnosprawnością: wzroku, słuchu, ruchu, intelektualną
liczba uczestników: do 25 osób / grupy z niepełnosprawnościami: do 5 osób
czas trwania: 2-3 godz.
kalendarz zajęć: 04.2019 – 09.2019; dni otwarcia Muzeum
koszt: 5,70 zł od osoby (uczestnicy z gm. Szczurowa), 0,70 zł od osoby (uczestnicy spoza gm. Szczurowa)
miejsce: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Oddział Muzeum Dwór w Dołędze, Dołęga 10, 32-821 Zaborów

Szczegółowe informacje i rezerwacja:
Marek Zięba
telefon: +48 14 6715414
e-mail: dolega@muzeum.tarnow.pl
Informacja o prowadzącym


Adam Walny (ur. 21 maja 1972) – lalkarz, scenograf, reżyser, pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek.W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy).W roku 2009 zaadaptował „Przygody Münchhausena” Gottfrieda Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem „Przygody Barona Muenchausena” w łódzkim Teatrze Nowym. W 2012 roku otwierał spektaklem Opus Hamlet, scenę lakową na zamku Kronborg w Danii.

Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal Święto Głupców.

Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest autorem programów edukacyjnych (Lekcje z lalki) i terapeutycznych (Lalka z duszą). Prowadzi różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i dorosłych, był terapeutą na plenerach twórców niepełnosprawnych organizowanych przez Stowarzyszenie NIKE. Współpracował ze Stowarzyszeniem Twórców Niepełnosprawnych, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Chata z pomysłami”, Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Białostockim Teatrem Lalek, Eksperymentalnym Studiem Tańca EST w Krakowie.

 

 

O projekcie:

Bon Kultury to innowacyjna w skali kraju inicjatywa Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury, dla których organizatorem/współorganizatorem jest Województwo Małopolskie. Realizowana jest już po raz ósmy, ma zachęcić do częstszego uczestnictwa w kulturze i czerpania z tych spotkań inspiracji, radości odkrywania siebie i otaczającej rzeczywistości.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie włącza się w tą inicjatywę, zapraszając do swoich oddziałów i filii w Tarnowie, Dębnie i Dołędze.źródło: własne / walnyteatr.pl
Fot. Anna Kozanecka, Muzeum Okręgowe w Tarnowie
<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019