ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2019-01-23


Święto Babci i Dziadka w Rylowej

„Aby Babcia i Dziadziunio
  w zdrowiu długo żyli,
  aby uśmiech dla nas mieli
w każdej wolnej chwili”.
 
 
19 stycznia 2019 roku, w sobotnie słoneczne popołudnie odbyło się uroczyste spotkanie w Rylowej  w sali przy Domu Strażaka z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
 
Jak co roku wszystkich zebranych powitał sołtys wsi Tadeusz Habura. W spotkaniu oprócz drogich Babć i Dziadków udział wzięli Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat oraz Dyrektor GCKCziS Grzegorz Zarych. Będąc przy głosie sołtys wsi złożył wszystkim Babciom i Dziadkom gorące życzenia. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Następnie w związku z dniem żałoby narodowej po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jego pamięć uczczono minut ciszy.
 
To wyjątkowe spotkanie było okazją by najmłodsi: wnuczki i wnukowie w krótkiej części artystycznej złożyli Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia podkreślając, że są kochani i niezastąpieni. Wraz z zaproszonym zespołem „Fokus” najmłodsi zaśpiewali tradycyjne „100 lat”, a w dowód wdzięczności Babciom i Dziadkom wręczyli symboliczną różyczkę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Korzystając z obecności w tym spotkaniu z okazji tego wspaniałego święta najlepsze życzenia złożył zebranym Babciom i Dziadkom również Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat.
 
 
 
 
O ciepłą atmosferę spotkania zadbał zespół „Fokus”, który swoim występem zaprosił do wspólnego kolędowania. W między czasie Babcie i Dziadkowie mogli spokojnie porozmawiać i powspominać młode lata. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano nie tylko słodki, ale i ciepły poczęstunek.
 
 
 
 
 UT.Habura<<< wstecz


Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019